Rugsėjo 21 d. visuose Europos keliuose vykdomas ypatingas kelių policijos projektas

Data

2017 09 21

Įvertinimas
1
Logo_2 (002)8.jpg

                      Rugsėjo 21 d. Europos kelių policijos tinklas TISPOL yra paskelbęs Europoje dieną be žuvusiųjų kelyje, inicijavęs projektą EDWARD (European Day Without A Road Death). Šio projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumą keliuose, užbėgti už akių tragiškas pasekmes turintiems eismo įvykiams. Siekiama, kad rugsėjo 21 d. Europos keliuose nežūtų nė vienas žmogus, kartu įtvirtinti eismo saugumo gerinimo strateginį tikslą – išvengti žūčių ir rimtų sužeidimų eismo įvykiuose Europos keliuose. Lietuvos policija kartu su daugelio Europos šalių kolegomis antrą kartą dalyvauja šiame projekte. 2016 m. rugsėjo 21 d. mūsų šalies keliuose nežuvo nė vienas žmogus. 

                    Rugsėjo 21 d. pareigūnai visuose keliuose vykdys sustiprintą patruliavimą, organizuos prevencines ir kontrolės priemones, įvairiose vietovėse vyks trumpalaikiai reidai. Pagrindinis dėmesys bus skirtas pažeidimams, turintiems didžiausią įtaką avaringumui. Tai leistino ir saugaus greičio viršijimo atvejų atskleidimas, neblaivių ir teisės vairuoti neturinčių vairuotojų, pavojingo ir chuliganiško vairavimo, pavojingo įvažiavimo į priešpriešinio eismo juostą, manevravimo ir važiavimo per sankryžas pažeidžiant taisykles atvejų atskleidimas.

                       Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad šiais metais mūsų šalies keliuose įvyko bemaž 2,4 tūkst. eismo įvykių, kuriuose žuvo 135 žmonės, o daugiau nei 2,8 tūkst. žmonių buvo sužeista. Per 8 šių metų mėnesius keliuose žuvo 5 nepilnamečiai, 500 vaikų eismo įvykiuose buvo sužeista. Šiais metais dėl neblaivių vairuotojų kaltės keliuose įvyko 126 eismo įvykiai, kuriuose buvo sužeisti žmonės. Policijos pareigūnai per šiuos metus nustatė 3642 vairuotojus, kurių girtumas viršijo 1,5 promilės. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės šiais metais keliuose žuvo 10 žmonių, 162 žmonės buvo sužeisti. Europos kelių policijos tinklo TISPOL duomenimis, Europos keliuose kasdien žūsta 70 žmonių, kiekvieną dieną eismo įvykiuose sunkiai sužalojama 370 žmonių.

                     Visus eismo dalyvius – vairuotojus ir keleivius, pėsčiuosius, dviratininkus, vadeliotojus  – raginame aktyviai prisidėti prie bendros saugios eismo aplinkos keliuose kūrimo, eismo saugumo gerinimo. Kviečiame dalyvauti EDWARD projekte ir pasirašyti Saugaus eismo pasižadėjimą (https://projectedward.eu/lt/) kiekvieną dieną dalyvaujant eisme savo ramiu ir atsargiu elgesiu daryti gerą įtaką ir rodyti pavyzdį kitiems eismo dalyviams.

                       Informuojame, kad Vilniaus, Marijampolės ir Klaipėdos apskrityse nuo 10.00 val. iki 13.00 vyks bendri Lietuvos policijos ir Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos  reidai, į kuriuos maloniai kviečiame žiniasklaidos atstovus (informacija dėl dalyvavimo šiuose reiduose teikiama el.paštu lkpt@policija.lt).

                    Informacija apie projektą EDWARD, vaizdo siužetai, statistinė informacija ir kt. pateikiami Europos kelių policijos tinklo TISPOL tinklapyje www.tispol.org ir pagal nuorodą: https://projectedward.eu/lt/

                        Nuorodos į vaizdo siužetus: https://vimeo.com/230563132; https://youtu.be/X4gYC0m59Y8

                        Nuoroda į didelės raiškos plakatą su logotipu: https://goo.gl/aAMrXG

                        Papildoma informacija: https://www.facebook.com/Lietuvos.policija/

 

                   

 

 

Lietuvos kelių policijos tarnyba