BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Bendradarbiavimas

                                

 

                               

 

     Lietuvos transporto saugos administracija (toliau – Administracija) palaiko glaudžius ryšius su Lietuvos ir užsienio valstybės institucijomis ir įstaigomis, organizacijomis ir įmonėmis. Bendradarbiavimas rengiant teisės aktus, organizuojant bendrus patikrinimus pasienio kontrolės punktuose su Lenkijos kelių transporto inspekcijos bei Latvijos policijos pareigūnais, keliuose ir įmonėse su Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnais, miškų urėdijų darbuotojais, skatinant antikorupcinio sąmoningumo didinimą ir švietimą su Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba, keičiantis duomenimis, sprendžiant iškilusias problemas, svarstant perspektyvas ir semiantis patirties leidžia pasiekti gerų rezultatų kelių transporto veiklos tobulinimo srityje.

     Atstovaudama Lietuvai, LTSA aktyviai įsitraukė į tarptautinius kelių transporto veiklos reglamentavimo ir jo įgyvendinimo procesus. LTSA specialistai dalyvauja Europos Sąjungos institucijų komitetų ir darbo grupių bei tarptautinių organizacijų (Tarptautinės vairavimo mokyklų asociacijos IVV (International Association for Driver Education), Europos kelių transportą kontroliuojančias institucijas vienijančios organizacijos (ECR) (Euro Controle Route), Transporto priemonių ir jų sudėtinių dalių tipo patvirtinimo įstaigų susivienijimo TAAM (Type approval authorities meeting), Nacionalinės rizikos valdymo grupės (National Risk Management Group), nagrinėjančios veiksnius, kurie sudaro sąlygas skaitmeninių tachografų sistemos saugumo ir (ar) funkcionalumo pažeidžiamumui, darbe.

     Atstovaudama Lietuvai, LTSA aktyviai dalyvauja tarptautiniuose kelių transporto veiklos reglamentavimo ir jo įgyvendinimo procesuose.

     Dalyvavimas Europos Sąjungos Tarybos ir Europos Komisijos darbo grupėse bei komitetuose

     LTSA yra paskirta atsakingąja institucija penkiose ir dalyvauja keturiose Europos Sąjungos Tarybos ir Europos Komisijos darbo grupėse ir komitetuose.

     Europos Sąjungos Tarybos komitetai ar darbo grupės (pogrupiai):

• Techninio derinimo grupės Motorinių transporto priemonių vidaus rinkos pogrupis;
• Techninio derinimo darbo grupės Motorinių transporto priemonių tarptautinių klausimų pogrupis;
• Sausumos transporto darbo grupė.

     Europos Komisijos komitetai:

• Motorinių transporto priemonių techninis komitetas;
• Komitetas, atsakingas už mokslinės pažangos teisės aktuose, susijusiuose su pavojingųjų krovinių gabenimu, pritaikymą;
• Komitetas, atsakingas už techninės pažangos teisės aktuose, susijusiuose su matavimo įranga kelių transporte, pritaikymą (tachografai);
• Komitetas, atsakingas už techninės pažangos įstatymuose, susijusiuose su transporto priemonių tinkamumo eksploatuoti nustatymu, pritaikymą;
• Vairavimo teisių komitetas;
• Su kelių transportu susijusių socialinių teisės aktų Europos Komisijos komitetas.

                                       Dalyvavimas tarptautinėse organizacijose

      Kontrolė


     2010 m. birželio 30 d. Lietuva, tuo metu atstovaujama Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos, tapo visateise Europos kelių transportą kontroliuojančias institucijas vienijančios organizacijos Euro Contrôle Route  (toliau – ECR) nare po to, kai 2010 m. birželio 23 d. Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Eligijus Masiulis ir 2010 m. birželio 30 d. ECR pirmininkaujančios Ispanijos Karalystės vystymo ministras pasirašė Administracinio susitarimo protokolą.

     LTSA dalyvavimas ECR veikloje prasidėjo 2005 m. Lietuva buvo priimta į ECR pasyvaus stebėtojo teisėmis, 2006–2008 m. aktyvaus stebėtojo teisėmis, dalyvavo ECR komitetuose, darbo grupėse, pareigūnų mokymuose. 2009 m. Lietuva buvo oficialiai pakviesta tapti visateise nare.

      ECR įsteigta siekiant gerinti saugą keliuose, skatinti sąžiningą konkurenciją, plėtoti bendradarbiavimą, derinti kontrolės procedūras ir keistis informacija bei kelių transporto kontrolės srities patirtimi. ECR narės siekia tobulinti kontrolės procedūras, nustatyti bendrus transporto priemonių kontrolės reikalavimus, užtikrinti vienodą nustatomų pažeidimų kvalifikavimą ir kitais būdais efektyvinti kontrolę.

      Vadovaudamiesi Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2006/22/EB dėl būtiniausių sąlygų Tarybos reglamentams (EEB) Nr. 3820/85 ir Nr. 3821/85 dėl su kelių transporto veikla susijusių socialinių teisės aktų įgyvendinti ir panaikinančios direktyvą 88/599/EEB 5 straipsniu, LTSA pareigūnai kartu su Lenkijos ir Latvijos kelių transporto inspekcijų pareigūnais vykdo bendrus transporto priemonių patikrinimus. Taip siekiama stiprinti tarptautinę partnerystę ir efektyviau kontroliuoti kelių transportą.

     Mokymas ir egzaminavimas

     LTSA yra Tarptautinės vairavimo mokyklų asociacijos IVV  (angl. International Association for Driver Education) narė.

     Techninė priežiūra

     Pareigūnai dalyvauja Transporto priemonių ir jų sudėtinių dalių tipo patvirtinimo įstaigų susivienijimo TAAM (angl. Type approval authorities meeting) posėdžiuose.

     Skaitmeniniai tachografai

     LTSA atstovai dalyvauja Nacionalinės rizikos valdymo grupės (angl. National Risk Management Group) darbe.

Dalyvavimas teikiant Dvynių paramą

     Atstovaudama Lietuvai, LTSA vykdo Europos Sąjungos (ES) Dvynių projektus Turkijoje ir Ukrainoje:

     ● Turkijoje LTSA, kaip jaunesnioji partnerė, kartu su Lenkijos vyriausiąja kelių transporto inspekcija įgyvendina ES Dvynių programos projektą „Parama pavojingųjų krovinių gabenimui, Nr. TR 12 IB TR 01“. Projektas pradėtas vykdyti 2014 m. gegužės mėn. Projektas, skirtas stiprinti Turkijos transporto, jūros ir susisiekimo ministerijos gebėjimus siekiant, kad pavojingieji kroviniai keliais būtų gabenami pagal Europos Sąjungos reikalavimus.

     ● Ukrainoje LTSA, kaip jaunesnioji partnerė, kartu su Lenkijos vyriausiąja kelių transporto inspekcija ir Vokietijos krovinių gabenimo federaline kontrolės tarnyba įgyvendina ES Dvynių programos projektą „Parama Ukrainos infrastruktūros ministerijai stiprinant komercinio kelių transporto saugos standartus, Nr. UA/14/ENP/TR/43“. Projektas pradėtas vykdyti 2015 m. sausio mėn. Šis Dvynių projektas skirtas stiprinti Ukrainos infrastruktūros ministerijos gebėjimus siekiant įgyvendinti Europos Sąjungoje taikomus komercinio transporto saugos reikalavimus.

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-11-20