BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


2020 m.

     2020 m. gruodžio 14 d. Lietuvos transporto saugos administracijos Teisės ir rizikų valdymo skyriaus patarėja Laura Baltulienė lankėsi tarptautinėje organizacijoje Vilniaus Arkivyskupijos „Caritas“, kur susitiko su Socialinės tarnybos vadove Snieguole Rudzinskiene.  Susitikimo tikslas – 2020 metais Lietuvos transporto saugos administracijos vadovų, darbuotojų gautų dovanų (kalendoriai, užrašinės, gertuvės, rašikliai, įvairios reprezentacinės dovanos) atidavimas labdarai.

   Džiaugiamės galėdami prisidėti prie tarptautinės organizacijos „Caritas“ veiklos - padėti žmonėms ir prisidėti prie jų šypsenų!

 

 

Teikiama žiniai Specialiųjų tyrimų tarnybos analitikų atlikos EK Eurobarometro tyrimo apžvalgos duomenis ir išskirtus svarbiausius akcentus:

-  Per 6 metus Lietuvos gyventojų korupcijos patirtis sumažėjo 3 kartus ir siekia 8 proc.;
-  Lietuvos gyventojų nuomone, korupcija labiausiai paplitusi sveikatos priežiūros sistemoje, politinėse partijose ir viešuosiuose pirkimuose.
- Tik 6 proc. respondentų teigė, kad praneštų apie korupciją. Tai ketvirtas žemiausias dydis tarp ES valstybių, kur vidutiniškai apie korupciją praneša 21 proc.
- Lietuvos gyventojai, norėdami pranešti apie korupciją, labiausiai pasitikėtų žiniasklaida, policija ir STT.
- STT atsidūrė 4 pozicijoje tarp 15 ES veikiančių specializuotų antikorupcinių agentūrų, kam visuomenė praneštų apie korupciją. Lietuvoje tokiai institucijai pranešimą patikėtų dvigubai daugiau respondentų nei vidutiniškai ES valstybėse.

                                                     

  Informacija naudota iš STT pranešimo.

 

 

 

Ką atskleidė tyrimo rodikliai apie korupcijos kontrolę Lietuvoje?

            Naujausiame Pasaulio banko tyrime „Pasauliniai valdymo rodikliai“ korupcijos kontrolė Lietuvoje buvo įvertinta 75 balais iš 100, t. y. 6 balais didesniu įverčiu nei praėjusiais metais. Pagal korupcijos kontrolės rodiklį Lietuva yra 14 tarp 27 ES valstybių, tai vos 2 balais žemesnis nei ES vidurkis. Regioniniame kontekste korupcijos kontrolės lyderė išlieka Estija, tuo tarpu Lietuvos rodiklis yra 7 balais aukštesnis nei Latvijos ir 4 balais aukštesnis nei Lenkijos. Korupcijos kontrolės rodikliu matuojama, kiek valstybėse yra paplitęs piktnaudžiavimas siekiant asmeninės naudos, vertinant tiek smulkiąją, tiek stambiąją korupciją. Rodiklis remiasi korupcijos paplitimo suvokimu gyventojų, verslo atstovų ir ekspertinėse grupėse. Aukštesnis rodiklio įvertis nurodo mažesnį suvokiamą korupcijos paplitimą, taigi – efektyvesnę korupcijos kontrolę.

  Informacija naudota iš STT pranešimo.

 

 

Mokymai "Lobizmas. Nuo-iki. Aktualijos, specifika, praktika ir galimi neteisėti atvejai"


       2020 m. spalio 1 d. Lietuvos transporto saugos administracijos darbuotojai dalyvavo Teisės ir rizikų valdymo skyriaus surengtuose mokymus "Lobizmas. Nuo-iki. Aktualijos, specifika, praktika ir galimi neteisėti atvejai.". Mokymus vedė VTEK atstovė, Lobistinės veiklos priežiūros skyriaus vedėja Edita Kavoliūnienė.  Kolegos išklausė teorinę medžiagą apie tai, kas yra lobizmas, kokia jo reikšmė ir svarba, kas gali užsiimti lobistine veikla, kokia šios veiklos specifika ir kaip atpažinti neteisėto lobizmo apraiškas. Kolegos turėjo galimybę aptarti praktines situacijas, užduoti klausimus lektorei. Taip pat buvo pristatytos lobistinės veiklos įstatymo aktualijos nuo 2021 m. sausio 1 d. ir pateiktos etiško bendravimo su lobistais rekomendacijos. Džiaugiamės aktyviu kolegų įsitraukimu ir gauta naudinga informacija.

                                                                                                                     

                                                                                

 

2020 m. sausio 15 d. Lietuvos transporto saugos administracijos Teisės ir rizikų valdymo skyriaus patarėja Laura Baltulienė lankėsi Fabijoniškių socialinių paslaugų centre, kuriame gyvena ir yra prižiūrimi senoliai. LTSA atstovę pasitiko centro vadovė Dalia Kiaušienė. Susitikimo tikslas visada tas pats - 2019 metų antrąjį pusmetį Lietuvos transporto saugos administracijos vadovų, darbuotojų gautų dovanų (kalendorių, užrašinių, rašiklių, atšvaitų, saldumynų ir pan.) atidavimas labdarai. Ir toliau sėkmingai laikomės Nulinės dovanų politikos, kuri, tikimės, bus veiksminga ir rytoj! Džiugu, kad daugiausia labdarai perduodamų dovanų buvo gautos oficialių susitikimų metu, kaip reprezentacinės dovanos ir tik vos kelios paliktos kaip padėka darbuotojui.

                                                                                                                      Žinokime ko siekiame, nes tikslai VIENIJA!

                                                                                                              

 

Lietuvai skirta 35 vieta


          Džiugu informuoti, kad 2019 m. „Transparency International“ (TI) atliktas Korupcijos suvokimo indekso (KSI) tyrimas parodė, kad Lietuvai buvo skirti 60 balų iš 100 galimų. Tai reiškia,  kad užimame 35 vietą 180 šalių sąraše (pernai 38 vieta) ir 15 vietą tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių (pernai 18 vieta).      

          Lietuvos rezultatai pasikeitė pirmą kartą per penkerius metus: 2015 – 2018 m.
          Kaip ir pernai, taip ir 2019 m. pirmoje vietoje pasaulyje – Danija (87 balai) ir Naujoji Zelandija (87 balai). Estija gavo 74 balus ir užėmė 18 vietą (pernai – 73 balus ir 18 vietą), Latvija gavo 56 balus ir užėmė 44 vietą (pernai – 58 balus ir 41 vietą), Lenkija – 58 balus ir 41 vietą (pernai – 60 balų ir 36 vietą), Baltarusija – 45 balus ir 66 vietą (pernai – 44 balus ir 70 vietą), Rusija – 28 balus ir 137 vietą (pernai – 28 balus ir 138 vietą).
           Korupcijos suvokimo indeksas (KSI) parodo, kaip įvairioms pasaulio valstybėms pavyksta kontroliuoti korupciją. Esama padėtis įvertinama konkrečiu skaičiumi šimto balų skalėje nuo 0 iki 100, kurioje 0 reiškia labai korumpuotą šalį, o 100 – visiškai nekorumpuotą valstybę. Korupcijos mastą viešajame ir politikos sektoriuose vertina įvairių sričių ekspertai ir verslo lyderiai.
         Pasak STT direktoriaus Žydrūno Bartkaus, „KSI rezultatų pasikeitimas yra labai svarbus ir teigiamas pokytis, rodantis, kad einama teisinga linkme, dedamos pastangos, siekiant antikorupcinės aplinkos kūrimo. Siekiant antikorupcinio proveržio, tiek viešajame sektoriuje, tiek versle, tiek ir pilietinėje visuomenėje reikėtų dar aktyviau imtis iniciatyvos ir veikti kuriant korupcijai atsparią aplinką.“
          „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas džiaugiasi, „kad  kad pamažu atsikratome etiketės, jog esame šalis, kurioje veikti korumpuotai apsimoka.  Beveik pažabojome kyšininkavimą, tad pats laikas skirti dar daugiau dėmesio stambiajai korupcijai ir nepotizmui bei užtikrinti didesnį viešojo sektoriaus ir politikos skaidrumą“.
         Nustatant Lietuvos 2019 m. KSI remtasi devyniais šaltiniais: 1. Bertelsmann Stiftung Sustainable Governance Indicators; 2. Bertelsmann Stiftung Transformation Index; 3. Economist Intelligence Unit Country Service; 4. Freedom House Nations in Transit; 5. Global Insight Country Risk Ratings; 6. IMD World Competitiveness Yearbook; 7. The PRS Group International Country Risk Guide; 8. Varieties of Democracy (V-Dem); 9. World Economic Forum Executive Opinion Survey.

      Informacija naudota iš Transparency International Lietuvos skyriaus ir STT pranešimų.

 

Mokymai "Antikorupcinės aplinkos kūrimas viešajame sektoriuje" Vilniuje


       2020 m. kovo 12 d. Lietuvos transporto saugos administracijos darbuotojai, dirbantys įstaigoje ne ilgiau nei vienerius metus, buvo pakviesti į Teisės ir rizikų valdymo skyriaus surengtus mokymus "Antikorupcinės aplinkos kūrimas viešajame sektoriuje". Mokymus vedė STT atstovė Aira Gecevičiūtė.  Kolegos išklausė teorinę medžiagą apie tai, kas yra antikorupcinė aplinka, jos svarba, susipažino su antikorupcinės aplinkos kūrimo ir palaikymo procesais.  Taip pat kolegos turėjo galimybę dirbti grupėse, atlikt praktinius pratimus bei pristatyti savo įžvalgas. Džiaugiamės aktyviu kolegų įsitraukimu, puikiais, aktualiais pastebėjimais ir gerais pasiūlymais, kurie bus apibendrinti ir pristatyti LTSA vadovams.        

                 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-01-04