BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Piratavimo prevencija

Pagrindiniai dokumentai, kurių nuostatomis IMO ragina vadovautis laivų savininkus, valdytojus, kapitonus ir įgulas piratavimo prevencijai užtikrinti


 • Rezoliucija A.1044(27) dėl piratavimo ir ginkluotų plėšimų prieš laivus prie Somalio krantų (priimta 2011-11-30)
 • Rekomendacijos kompanijų apsaugos pareigūnams — kompanijos ir įgulos paruošimas netikėtiems piratų užpuolimams Vakarų Indijos vandenyne ir Adeno įlankoje (MSC.1/Circ.1390)
 • Rekomendacijos vyriausybėms dėl piratavimo ir ginkluotų plėšimų laivuose prevencijos ir sustabdymo (MSC.1/Circ.1333/Rev.1)
 • Vadovas laivų savininkams / operatoriams, laivų kapitonams ir įguloms dėl piratavimo ir ginkluotų plėšimų laivuose prevencijos ir sustabdymo (MSC.1/Circ.1334)
 • Informacija apie tarptautiniu mastu rekomenduojamus tranzito koridorius laivams, kertantiems Adeno įlanką (SN.1/Circ.281)


Geriausi piratavimo Adeno įlankoje ir prie Somalio krantų išvengimo, atgrasymo nuo jo ir jo pristabdymo metodai (BMP)


Kita informacija


 • Laikinosios rekomendacijos laivų savininkams, laivų operatoriams ir kapitonams dėl apsaugos nuo piratavimo Gvinėjos įlankos regione (Circular letter No. 3394)
 • Piratavimo nusikaltimų bei ginkluotų užpuolimų prieš laivus tyrimo praktikos kodeksas (A 26/Res.1025).
 • Nuorodos dėl piratavimo nusikaltimų bei ginkluotų užpuolimų prieš laivus tyrimo (MSC.1/Circ.1404).
 • Peržiūrėtos laikinosios rekomendacijos laivų savininkams, laivų operatoriams ir kapitonams dėl privačiai samdomo ginkluoto apsaugos personalo naudojimo laivuose, plaukiančiuose didelės rizikos rajonuose (MSC.1/Circ.1405/Rev.2).
 • Peržiūrėtos laikinosios rekomendacijos laivo vėliavos valstybėms dėl privačiai samdomo ginkluoto apsaugos personalo naudojimo laivuose, plaukiančiuose didelės rizikos rajonuose (MSC.1/Circ.1406/Rev.3).
 • Peržiūrėtos laikinosios rekomendacijos uosto ir pakrantės valstybėms dėl privačiai samdomo ginkluoto apsaugos personalo naudojimo laivuose, plaukiančiuose didelės rizikos rajonuose (MSC.1/Circ.1408/Rev.1).
 • Laikinosios rekomendacijos privačioms jūrų apsaugos kompanijoms, teikiančioms ginkluotos apsaugos paslaugas laivuose, plaukiančiuose didelės rizikos rajonuose (MSC.1/Circ.1443). 2012 m. Tarptautinė standartizacijos organizacija patvirtino viešai prieinamą specifikaciją ISO/PAS 28007 Laivai ir jūrų technologija - Gairės privačioms jūrų apsaugos kompanijoms (PMSC), teikiančioms privačiai samdomo ginkluoto apsaugos personalo (PCASP) paslaugas laivuose.
 • Papildoma IMO informacija dėl piratavimo galite rasti čia ir taip pat čia.

 

Tarptautinio laivybos biuro LAIVYBOS APSAUGOS KARŠTOJI LINIJA pranešimams apie bet kokius nusikaltimus ir grėsmes saugumui jūroje, įskaitant terorizmo, piratavimo atvejus bei kitas nelegalias veiklas:

El. paštas [email protected]

Telefonas +603 2031 0014

Faksas +603 2078 5769 

Informacija nuolat atnaujinama ir skelbiama interneto svetainėje: www.icc-ccs.org

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-20