BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aktuali informacija laivavedžiams

Data

2020 07 17

Įvertinimas
2
white-and-brown-boat-1007836.jpg

2020 m. liepos 10 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos vidaus vandenų transporto kodekso 18 str. pakeitimas, aktualus motorinių pramoginių laivų laivavedžiams.

Jame numatoma, jog minėtų laivų laivavedžio kvalifikacijos liudijimas ar laivavedžio tarptautinis kvalifikacijos liudijimas neprivalomas vyresniems negu 18 metų laivavedžiams, valdantiems motorinius pramoginius laivus, kurių variklio galia yra ne didesnė kaip 19 kW (25 AG), ir kurie plaukioja vidaus vandenų plaukiojimo rajone.

Taip pat kvalifikacijos liudijimas neprivalomas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM arba paplūdimio administratoriaus nurodymu skęstančiųjų gelbėjimo darbus vykdantiems darbuotojams, kurie motoriniais pramoginiais laivais darbo metu plaukioja vidaus vandenų ir pakrančių plaukiojimo rajonuose. Už tai, kad šie darbuotojai būtų išmokyti saugiai valdyti motorinius pramoginius laivus ar kitas motorines plaukiojimo priemones, yra atsakingas darbdavys.

Kvalifikacijos liudijimas privalomas laivavedžiams, plukdantiems motoriniu pramoginiu laivu (nepriklausomai nuo variklio galios) 12 ir daugiau keleivių, bei tiems, kurie plaukioja Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijoje.