Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atskleistas bandymo papirkti valstybės tarnautoją atvejis

Data

2019 04 03

Įvertinimas
4
20190402_131614.jpg

Dėl pramoginio laivo registracijos konsultavęsis klientas paslaugą teikiančiam valstybės tarnautojui ant stalo paliko 100 Eur kupiūrą ir pasišalino. Fiksuotas galimas papirkimo faktas, iškviesti policijos pareigūnai dėl bandymo papirkti valstybės tarnautoją.

Balandžio 2-ąją konsultuotis dėl didesnio, nei numatyta, pramoginio laivo ilgio, kuris turėtų plaukioti užsienyje, registracijos atvykęs klientas kaip atlygį už pagalbą Sausumos transporto veiklos ir pramoginės laivybos administracinių paslaugų departamento Vilniaus skyriaus valstybės tarnautojui ant stalo paliko 100 Eur ir pasišalino. Paliktus pinigus radęs darbuotojas apie galimą atliktą nusikalstamą veiką informavo Prevencijos ir rizikos valdymo skyrių, kuris iškvietė 3-iojo Vilniaus miesto policijos komisariato prie Vilniaus apskrities VPK pareigūnus.

„Savo veiklą grindžiame skaidrumo, aiškumo ir nešališkumo principais. Pilietiškas darbuotojo poelgis ir nepakantumas korupcijai prisideda prie bendro korupcijos lygio šalyje mažėjimo. LTSA Prevencijos ir rizikos valdymo skyrius nuolat primena darbuotojams ir juos ragina būti proaktyvius didinant LTSA skaidrumą, nes tik savo pavyzdžiu galime keisti situaciją ir atgrasyti žmones nuo panašaus elgesio ateityje“, – sako Lietuvos transporto saugos administracijos direktorius Genius Lukošius.

Pirminiais duomenimis, atvykę pareigūnai surašė daiktų, dokumentų pateikimo protokolą, atliko pinigų poėmį ir priėmė darbuotojo, kuriam klientas paliko 100 Eur kupiūrą, paaiškinimą. Susisiekta su pinigus palikusiu žmogumi, kuris dar tą pačią dieną iškviestas pasiaiškinti į nuovadą. Patikslinus aplinkybes, 100 Eur palikęs asmuo pasirašytinai buvo įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės už bandymą papirkti valstybės tarnautoją.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad už papirkimą asmuo gali būti baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu.