BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


GOST tipo dujų balionų platinimas ir naudojimas

Data

2019 07 23

Įvertinimas
0
balionas3.jpg

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) organizavo susitikimą aptarti susirūpinimą keliančios informacijos dėl GOST tipo dujų balionų platinimo ir naudojimo. Susitikime dalyvavo Lietuvos transporto saugos administracijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos ir Techninių dujų pramonės asociacijos atstovai.

Nuo 2018 m. sausio 1 d. gali būti naudojami tik atitinkantys Gabenamųjų slėginių įrenginių techninį reglamentą besiūliai dujų balionai. Taip pat įsigaliojo nauja tvarka, kuria sugriežtinamos senų suskystintų naftos dujų balionų, pagamintų ne pagal Gabenamųjų slėginių įrenginių techninio reglamento reikalavimus, periodinės techninės patikros.

Susitikimo tikslas buvo aptarti klausimus, susijusius su problemomis užtikrinant, kad į rinką patektų tik saugūs balionai, kad jie būtų saugiai transportuojami ir naudojami. Kalbėjusieji minėjo atvejus, kai, pažeidžiant teisės aktų reikalavimus vis dar platinami ir naudojami nesaugūs GOST tipo besiūliai dujų balionai. Pabrėžta, kad kartais GOST tipo dujų balionus mėginama perdaryti į EURO tipo balionus – o tai kelia ypatingą pavojų tokius balionus pildant, transportuojant ir naudojant. Susitikimo dalyviai aptarė ir problemas, susijusias su naujų reikalavimų įgyvendinimu eksploatuojant senus suskystintų naftos dujų balionus, pagamintus ne pagal Gabenamųjų slėginių įrenginių techninio reglamento reikalavimus.

VDI atkreipia dėmesį į tai, kad GOST tipo besiūliai dujų balionai yra nesaugūs ir juos naudoti yra uždrausta. Senų suskystintų naftos dujų balionų eksploatacija turi būti vykdoma laikantis teisės aktų reikalavimų: periodinė techninė patikra atliekama kas 5 metai, balionų naudojimo ribinis laikas – ne ilgesnis nei 40 metų. Nesaugių dujų balionų pildymas, transportavimas ir naudojimas kelia pavojų jų savininkams, pildytojams, naudotojams ir aplinkiniams asmenims.

Susitikimo metu institucijų, kontroliuojančių šias veiklos sritis, atstovai aptarė veiksmus, kurių bus imamasi užtikrinant, kad būtų vykdomi teisės aktų reikalavimai dujų balionus tiekiant į rinką, juos transportuojant ir naudojant.

Šiais klausimais besidomintiems daugiau informacijos gali suteikti VDI Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus specialistai.

Pagal Valstybinės darbo inspekcijos informaciją