Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Informacija dėl skaitmeninių tachografų kortelių išdavimo

Data

2019 06 13

Įvertinimas
1
tachografas2.jpeg

2019 m. birželio 5 d.  Lietuvos transporto saugos administracija  (toliau – Administracija) pasirašė sutartį su tachografo kortelių gamintoju dėl antrosios kartos skaitmeninio tachografo kortelių gamybos.

Europos Komisijos paskirta institucija, atsakinga už tachografų sistemoje naudojamų Europos elektroninių raktų generavimą, valstybių narių raktų sertifikavimą ir sertifikatų platinimą, (toliau – ERCA) įvertino Skaitmeninių tachografų sistemos Lietuvos nacionalinę sertifikavimo politiką ir birželio 12 d. ją patvirtino.

2019 metų birželio 14 d. buvo sugeneruoti elektroniniai raktai, kuriuos 2019 m. birželio 19 d. patvirtino ERCA. Įdiegus elektroninius raktus bus pradėta antrosios kartos skaitmeninio tachografo kortelių gamyba.

Administracija  nori atkreipti dėmesį, kad dažniausiai naujos, dar neeksploatuotos transporto priemonės, atvairuotos į Lietuvos Respubliką parduoti iš gamintojų, turi sumontuotus ne tik aktyvuotus, bet ir jau sukalibruotus tachografus. Šis kalibravimas, jei yra visi privalomi kalibravimo duomenys ir jis atliktas pripažintose tachografų dirbtuvėse, yra tinkamas ir pakankamas, todėl papildomas kalibravimas Lietuvoje pardavus transporto priemonę nereikalingas.

Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad naujos transporto priemonės savininkas, prieš pradėdamas naudoti transporto priemonę pagal Reglamentą (EB) Nr. 561/2006, į tachografą gali įrašyti transporto priemonės registracijos numerį naudodamas savo įmonės kortelę*.

Jei atvairuotos naujos transporto priemonės neturi sukalibruotų tachografų, šiuo klausimu naujų vilkikų ir autobusų pardavėjams Administracija siūlo pasitarti su transporto priemonės gamintoju ir (arba) atlikti kalibravimą patvirtintose dirbtuvėse užsienio šalyje prieš transporto priemonei patenkant į Lietuvą.

LTSA apgailestauja dėl susidariusios situacijos bei užsitęsusių procedūrų ir tikisi supratingumo.

*2016 m. kovo 18 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) Nr. 2016/799, kuriuo įgyvendinamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 165/2014 ir nustatomi tachografų ir jų komponentų konstrukcijos, bandymo, įrengimo, naudojimo ir remonto reikalavimai.