2023-02-01

Įsigalioja patikslinti transporto priemonių valstybinių numerių ženklų reikalavimai

Nuo vasario 1 d. įsigalioja Lietuvos transporto saugos administracijos patikslinti transporto priemonės valstybinio numerio ženklo tvirtinimo reikalavimai. Reikalavimuose patikslinta valstybinio numerio ženklo tvirtinimo vieta ir būdas, žymenų įskaitomumas, taip pat nustatyti valstybinio numerio ženklo žymenų zonų, kuriose negalės būti jokių tvirtinimo elementų ir su jais susijusių kiaurymių, reikalavimai.

„Valstybinių numerių ženklų reikalavimai yra seniai numatyti, tačiau dabar detalizuota, ko tikrai negali būti. Reikalavimus patikslinome reaguodami į Lietuvos kelių policijos tarnybos susirūpinimą dėl pasitaikančių atvejų, kai pažeidimo fiksavimo sistemos klaidingai nuskaito transporto priemonių valstybinių numerių ženklus. Valstybinio numerio ženklų sistemos negali nuskaityti, kai šis yra pažeistas, nešvarus, išblukęs ir pan. Vadinasi, į kelią išvažiuoti turime tik su tvarkingais valstybinio numerio ženklais“, – sako Transporto veiklos skyriaus vedėjas Virginijus Čiškauskas.

Nuo vasario 1 d. įsigaliojusiuose reikalavimuose numatyta, kad prie transporto priemonės pritvirtintas valstybinio numerio ženklas negali būti apgadintas, užterštas ar surūdijęs, uždengtas apsauginėmis medžiagomis, sulankstytas ar kitokiu būdu pakeistos formos. Valstybinio numerio ženklo žymenų zonose neturi būti jokių tvirtinimo elementų ir su jais susijusių kiaurymių.

Valstybinio numerio ženklo būklė vertinama privalomosios techninės apžiūros metu. Dabar ženklo neatitiktis reikalavimams vertinama kaip nedidelis trūkumas, tačiau ateityje tai bus vertinama griežčiau ir bus traktuojama kaip didelis trūkumas.

Svarbi žinia vairuotojams: šis sugriežtinimas turės 2 metų pereinamąjį laikotarpį. Vadinasi, privalomosios techninės apžiūros metu užfiksavus ženklo neatitiktį reikalavimams vairuotojas trūkumus turės pašalinti iki kitos apžiūros, kurios metu toks trūkumas jau bus vertinamas kaip didelis ir vairuotojas negaus techninės apžiūros rezultatų ataskaitos. 2 metų laikotarpis skaičiuojamas nuo reikalavimų įsigaliojimo dienos.

Detalūs reikalavimai, kuriuos privalės žinoti kiekvienas vairuotojas, nurodyti Techninių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimuose.

LRT nuotrauka