BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Istorinėms transporto priemonėms – trumpesnis kelias į pripažinimą

Data

2020 07 02

Įvertinimas
0
old-car-807623.jpg

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) parengė ir teikia išvadoms Motorinės transporto priemonės pripažinimo istorine motorine transporto priemone tvarkos aprašo projektą. Juo siūloma pakeisti šių transporto priemonių pripažinimo tvarką ir vertinimą perduoti vykdyti privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros įmonėms.

„Išanalizavę ne vienerius metus kauptą patirtį, matome, jog istorinių motorinių priemonių pripažinimo procesas dažnu atveju per ilgai užtrunka ir yra finansiškai skausmingas istorinių automobilių turėtojams. Pakeitus teisinį reglamentavimą, sistema taps skaidresne ir kokybiškesne“, sako LTSA direktoriaus pavaduotojas Justas Rašomavičius.

Jo teigimu, privalomosios techninės apžiūros centrai dabar vertina motorinės transporto priemonės atitiktį bendriesiems techniniams reikalavimams. Pagal naująją tvarką techninės apžiūros įmonės taip pat turėtų įvertinti ir tai, ar transporto priemonė atitinka būtent istorinėms keliamus reikalavimus.

Iki šiol visi, pageidavę, kad jų transporto priemonė būtų pripažinta istorine, privalėjo kreiptis į vieną kurią šalyje veikiančių istorinių motorinių transporto priemonių asociacijų, tuomet gauti privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros įmonės įvertinimą dėl istorinės motorinės transporto priemonės techninės būklės ir tik tada kreiptis į VĮ „Regitra“ dėl transporto priemonės įregistravimo.

VĮ „Regitra“ vaidmuo procese nesikeičia. Ji yra paskutinė institucija, kuri, įregistruodama istorinę transporto priemonę ir išduodama jai istorinei transporto priemonei skirtus valstybinius numerio ženklus, galutinai užtikrina istorinės motorinės transporto priemonės statusą.

Šiuo metu projektas yra paskelbtas viešai teisės aktų projektų informacinėje sistemoje ir prieinamas visiems norintiems susipažinti. LTSA kviečia suinteresuotas šalis teikti pasiūlymus ir pastabas. Tai padaryti galima keliais būdais: 

  •  Raštu Lietuvos transporto saugos administracijos adresu Švitrigailos g. 42, Vilnius 

  •  Elektroniniu paštu [email protected] 

Nuomonių bei pasiūlymų lauksime iki šių metų liepos 21 dienos.