Klaipėdos kontrolės poste – bendri Lietuvos ir Austrijos pareigūnų transporto priemonių patikrinimai
Vasario 19 d. Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) pareigūnai kartu su Lietuvos policijos, Valstybinės darbo inspekcijos, Europos darbo institucijos (ELA) atstovais bei Austrijos pareigūnais Klaipėdos stacionariajame kontrolės poste vykdė transporto priemonių vairuotojų patikrinimus. Patikrinimų metu vertinta, kaip vairuotojai laikosi vairavimo (darbo laiko) ir poilsio režimo, komandiravimo taisyklių, krovinių tvirtinimo bei transporto priemonių techninės būklės reikalavimų.
Šią jungtinę komercinių transporto priemonių patikrinimų akciją kasmet organizuoja ELA bendradarbiaudama su Europos kelių policijos tinklu. Pagrindinis jos tikslas – užtikrinti, kad krovininių transporto priemonių vairuotojai laikytųsi Europos Sąjungoje galiojančių taisyklių, ir didinti kelių eismo saugumą.
Šiais metais prie akcijos pirmą kartą prisijungė specialistai iš Austrijos. Jie ne tik stebėjo Lietuvoje vykdomus transporto priemonių patikrinimus, bet ir dalijosi savo patirtimi bei žiniomis. Akcijos metu Klaipėdos poste buvo patikrinta 10 transporto priemonių, iš kurių 6 įregistruotos Lietuvoje, likusios– priklauso Latvijos, Lenkijos, Turkijos ir Ukrainos vežėjams.
„Kiekvienas su užsienio institucijomis organizuotas transporto priemonių patikrinimas yra vertingas, nes svarbiausias tikslas – stiprinti bendradarbiavimą ir vienodinti patikrinimų praktiką tarp Europos šalių. Patikrinimo metu rastus pažeidimus analizavome ir vertinome kartu, o tai padeda įsivertinti, ar vienodai suprantame situacijas, teisės aktų reikalavimus. Dirbdami kartu geriau pasitikriname savo vykdomų patikrinimų kokybę, priimamus sprendimus, matome užsienio kolegų darbo principus, o tai prisideda prie bendrų ES procedūrų suvienodinimo“, – sako Remigijus Valatkevičius, LTSA Kelių transporto departamento vyresnysis patarėjas.
Pasak patikrinime kartu dirbusio Austrijos vidaus reikalų ministerijos eksperto, užsienio kolegos maloniai nustebinti, kad visos LTSA kontrolės procedūros yra tikslios ir išsamios. „Matome, kad LTSA dirba profesionaliai, o skirtumai tarp Lietuvos ir Austrijos kontrolės metodų nėra reikšmingi. Vienas iš privalumų – LTSA gali atrinkti transporto priemones patikrinti, pasitelkdama keliuose įrengtas vaizdo stebėjimo kameras. Tikimės, kad dvišalis bendradarbiavimas tęsis ir ateityje, o LTSA inspektorius galėsime išvysti ir Austrijoje“, – teigia Austrijos vidaus reikalų ministerijos ekspertas Gerhardas Fassolderis.
Siekdami užmegzti glaudesnius ryšius ir plėsti žinias, LTSA pareigūnai taip pat dalyvauja tarptautiniuose patikrinimuose kitose šalyse. Vasario 17–20 d. LTSA Kelių transporto departamento Patikrinimo keliuose skyriaus pareigūnai patirties semiasi Danijoje, kur kartu su vietos pareigūnais atlieka transporto priemonių patikras ir stebi kontrolės procesus.
LTSA primena, jog 2020 m. liepos mėnesį Europos Komisija priėmė Mobilumo paketą, nustatantį bendras taisykles Europos Sąjungos šalyse dirbantiems vežėjams ir užtikrinantį darbo srities konkurencingumą visiems darbuotojams bei jų vadovams. Pagal Mobilumo paketą, krovininių transporto priemonių vairuotojams nustatytos darbo ir poilsio režimo taisyklės, grįžimo poilsio į gyvenamąją vietą sąlygos, sienos kirtimo ir jo fiksavimo skaitmeniniuose tachografuose, komandiravimo apibrėžimas bei išimtys, kabotažo operacijų gairės ir kitos taisyklės.
Atnaujinimo data: 2025-02-20
Taip pat skaitykite:
LTSA gerina klientų aptarnavimą: nė vieno praleisto skambučio ir išsami konsultavimo istorija
Konferencijoje „Saugus startas“ pristatyta vairavimo mokyklų statistika ir galimi pokyčiai
LTSA parodoje „Karjera ir studijos Lietuvoje 2025” kvietė rinktis transporto studijas
Tikslinama geležinkelių infrastruktūros valdytojams skirtų saugos leidimų prašymų vertinimo tvarka
Kaune trumpės fizinio klientų aptarnavimo laikas, Vilniuje bus galimybė rezervuoti vizitą iš anksto