BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Laukiantiems galimybės grįžti į Lietuvą: reguliariųjų ir nereguliariųjų skrydžių tvarka

Data

2020 05 20

Įvertinimas
0
lektuvas3.jpg

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) pateikia informaciją Lietuvos piliečiams, besiteiraujantiems apie skrydžius iš kitų šalių ir laukiantiems galimybės grįžti į Lietuvą.

Šiuo metu Lietuvoje galioja dvi leidimų išdavimo skrydžiams tvarkos. Viena jų taikoma reguliariesiems skrydžiams, o kita – nereguliariesiems.

LTSA atsakinga už nereguliariųjų skrydžių leidimų išdavimą

LTSA yra atsakinga už leidimų išdavimą nereguliariems skrydžiams. Tačiau kiekvieną kartą priimdama sprendimus dėl leidimų išdavimo nereguliariesiems skrydžiams į tam tikras šalis ir / arba iš jų galimybių, LTSA privalo atsižvelgti į LR sveikatos apsaugos ministerijos pateiktą epidemiologinės situacijos vertinimą. Esant įvertinimui, kad epidemiologinė situacija atitinkamoje šalyje yra nepalanki, leidimo nereguliariajam skrydžiui LTSA  išduoti negali.

LR Vyriausybė priima sprendimus dėl reguliariųjų skrydžių

Reguliarieji skrydžiai keleiviams vežti į Lietuvos tarptautinius oro uostus vykdomi tik maršrutais, kurių atnaujinimui pritaria LR Vyriausybė užsienio reikalų ministro siūlymu.

Šiuo metu LR Vyriausybė yra pritarusi šių reguliariųjų skrydžių maršrutų atnaujinimui:

    tarp Vilniaus ir Frankfurto – nuo 2020 m. gegužės 10 d.;
    tarp Vilniaus ir Rygos – nuo 2020 m. gegužės 18 d.;
    tarp Vilniaus ir Talino – nuo 2020 m. gegužės 25 d.; 
    tarp Lietuvos Respublikos ir Norvegijos Karalystės nuo gegužės 25 d. (papildyta 2020 m. gegužės 21 d.).

LTSA ragina atsakingai vertinti visą informaciją ir nesusivilioti bilietų pardavimu iš anksto, kol nėra priimti oficialūs sprendimai dėl skrydžių vykdymo. Taip pat LTSA kviečia sekti informaciją ir apie galimus skrydžius pasitikrinti Vilniaus oro uosto internetinėje svetainėje.

Vilniaus oro uosto nuotrauka.