BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvoje registruotų transporto priemonių technines apžiūras ES šalyse atliekančios įmonės duomenis Lietuvai teiks elektroniniu būdu

Data

2020 03 25

Įvertinimas
0
kelias.jpg

Nuo šių metų balandžio 1 dienos įsigalioja nauja tvarka, pagal kurią Lietuvoje registruotų motorinių transporto priemonių bei priekabų privalomąją techninę apžiūrą atliekančios užsienio įmonės automatizuotu būdu turės teikti duomenis į Lietuvos centralizuotąją techninės apžiūros duomenų bazę (CTADB).

Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus Geniaus Lukošiaus teigimu, šis pakeitimas buvo planuojamas nuo pat šios tvarkos įsigaliojimo 2018 metais ir iš dalies palengvins transporto priemonės valdytojui administracinę naštą, kadangi dabar duomenis apie atliktas technines apžiūras ES šalyse atliekančios įmonės pateiks elektroniniu būdu be valdytojo prašymo.

Pastaruosius pusantrų metų techninę apžiūrą atlikus ne Lietuvoje, transporto priemonės valdytojas bet kuriai Lietuvos techninės apžiūros įmonei turėdavo pateikti prašymą pripažinti privalomąją techninę apžiūrą ir atitinkamai pagal transporto priemonės konstrukciją reikalaujamus dokumentus. Techninės apžiūros įmonė, įvertinusi pateiktus dokumentus ir informaciją, turi priimti sprendimą ir įvesti jį į Centrinę techninės apžiūros duomenų bazę, kuris patvirtina, kad techninė apžiūra tai transporto priemonei yra atlikta. Tai reiškia, kad transporto priemonės valdytojas turėjo atvykti į techninės apžiūros įmonę ir gyvai teikti prašymą.

Šiandien 4 įmonės, veiklą vykdančios Vokietijoje ir turinčios 91 techninės apžiūros stotį, jau yra pasirašiusios duomenų teikimo automatizuotu būdu sutartis. Nuo 2020 metų balandžio 1 dienos jos ir toliau teiks paslaugas transporto priemonių valdytojams. Šių įmonių sąrašas yra skelbiamas čia: https://ltsa.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/technines-apziuros-centrai-ir-stotys.

2018 metais Lietuvoje registruotoms transporto priemonėms Centrinėje techninės apžiūros duomenų bazėje buvo pripažintos 9767 apžiūros, atliktos EEE šalyse, 2019 metais – 16898 apžiūros.