BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos ir Lenkijos transporto inspekcijų susitikime – abiejų šalių transporto saugai naudingi bendradarbiavimo planai

Data

2019 10 04

Įvertinimas
0
IMG_5536.jpg

Spalio 3 d. Vilniuje Lietuvos transporto saugos administracijos direktorius Genius Lukošius, direktoriaus pavaduotojai Justas Rašomavičius ir Tomas Kolendo bei Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus patarėja Giedrė Ivinskienė susitiko su Lenkijos kelių transporto inspekcijos generalinio inspektoriaus pavaduotoju Łukasz Bryła ir Priežiūros departamento direktoriumi Michał Rzemieniewski. Pagrindinė susitikimo tema – šalių bendradarbiavimas kelių transporto saugos srityje.

„Lietuvos ir Lenkijos kelių transporto saugos institucijų bendradarbiavimo santykiai sėkmingai tęsiasi ir turi didelį potencialą. Esame įgyvendinę tokius bendrus projektus kaip 2012–2013 metais vykęs „Saugios kaimynystės“ projektas ar „Dvynių“ projektas Ukrainoje ir Turkijoje kelių transporto saugos temomis. Toliau bendradarbiavimą tęsiame šio susitikimo metu sutarę dalintis informacija dėl savo šalių vežėjų pažeidimų, eismo įvykių. Tikslas – gavus informaciją apie savo valstybės vežėjų pažeidimus ir eismo įvykius, įvykusius kaimyninėje šalyje, pateikti informaciją, rekomendacijas savo vežėjams, kad tokie įvykiai nebepasikartotų. Lenkija turi ambicingų siekių sumažinti eismo įvykių, ypač žuvusių eismo įvykiuose, skaičių. Tikslas – kad nežūtų daugiau nei 2000 asmenų per metus. Lietuva sėkmingai judėdama „Vizijos 0“ link, gali rekomenduoti Lenkijai efektyvias saugaus eismo gerinimo priemones“, – sakė LTSA vadovas Genius Lukošius.

Susitikimo metu tiek LTSA, tiek Lenkijos kelių transporto inspekcija akcentavo automobilių tachografų manipuliacijos problemą. Lenkijos atstovai pabrėžė, kad ateinant naujosios kartos skaitmeniniams tachografams jų manipuliacijų galimybės tik didėja ir sudėtingėja. Pasitaiko atvejų, kad be tachografų gamintojų neįmanoma atsekti skaitmenizuotų tachografų manipuliacijų. Lenkija planuoja šį klausimą kelti ir Europos Komisijoje, kad būtų užkirstas kelias tokiems atvejams.

Taip pat susitikimo metu buvo akcentuota Mobilumo paketo svarba abiem šalims. Europos Parlamentas š.m. balandžio 4 d. pritarė Mobilumo paketui, kuriame numatomos nuostatos dėl priverstinio vilkiko grąžinimo į įmonės įsisteigimo šalį kas keturias savaites, reguliaraus kassavaitinio poilsio transporto priemonėje draudimo bei komandiravimo taisyklių taikymo tarptautinio transporto operacijoms (išskyrus tranzitą ir dvišalį transportą).

Apsikeitus nuomonėmis, buvo išreikštas noras tęsti dvišalį bendradarbiavimą, gerosios praktikos dalijimąsi, bendrus specialistų mokymus.