Lietuvos transporto saugos administracija dalyvavo projekte EDWARD

Data

2018 09 20

Įvertinimas
0
titulineEDWARD.jpg

     Jau trečius metus iš eilės Europoje vyksta projektas EDWARD (European Day Without a Road Death / Europos diena be žūčių kelyje), kurio pagrindinis tikslas sutelkti visuomenę tam, kad rugsėjo 19 dieną Europoje kelyje nežūtų nė vienas žmogus.

     Projektas, kurį 2016 metais inicijavo Europos kelių eismo policijos tinklas, per kelerius metus sulaukė tiek Europos Komisijos palaikymo, tiek ir nacionalinių institucijų paramos visoje Europoje. Kiekvienais metais Bendrijos asociacijos, privačios įmonės, nacionalinės ar regioninės institucijos, mokyklos, universitetai ir visi piliečiai kviečiami aktyviai prisidėti prie šios akcijos. Taip siekiama ne tik įgyvendinti iškeltą tikslą užkirsti kelią nelaimėms keliuose, bet ir įtraukti kuo daugiau žmonių keliant saugumo kultūros lygį Europos keliuose.

     Šiais metais Lietuvos transporto saugos administracija (toliau – LTSA) kartu su Lietuvos kelių policijos tarnyba ne tik palaikė akcijos idėją, bet ir skatino prie jos prisijungti visus eismo dalyvius Lietuvoje. LTSA inspektoriai atliko krovinius ir keleivius vežančių transporto priemonių kontrolę. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas dėmesį blaškantiems veiksniams atskleisti ir pašalinti.

     Įvairūs daiktai, vėliavėlės ar simboliniai pakabučiai vairuotojų kabinose iš pirmo žvilgsnio neatrodo kaip keliantys grėsmę saugumui keliuose, tačiau turima patirtis liudija, jog būtent tai gali tapti lemtingu veiksniu, galinčiu kelti pavojų keliuose. Kelios sekundės, sugaištos pakeliant nukritusį pakabutį, ar užstotas vaizdas vairuotojui ir kitiems eismo dalyviams gali skaudžiai kainuoti.

     „Vairuotojai dažnai savo kabinas mėgsta papuošti įvairiais daiktais – vėliavėlėmis ar pakabučiais – ir retas susimąsto, jog tai potenciali grėsmė saugumui keliuose. Maža to, vairuotojų kabinoje dažnai netvarkingai numesti rankšluosčiai, geriamojo vandens buteliukai, asmeniniai daiktai – visa tai dėmesį blaškantys veiksniai, kurie atitinkamomis aplinkybėmis gali tapti incidento kelyje priežastimi“, – teigė Transporto veiklos priežiūros departamento Vilniaus skyriaus viršininkas Alfridas Markevičius.

     Patikrinimų metu inspektoriai šia informacija pasidalino su vairuotojais. Akcijos metu buvo apžiūrėtos 63 transporto priemonės. Vos šiek tiek daugiau nei trečdalis vairuotojų savo darbo vietą išlaikė tvarkingą, jose nebuvo rasta dėmesį blaškančių daiktų. Tai reiškia, kad net 65 procentai vairuotojų savo kabinose turėjo vėliavėlių, suvenyrų ar kitų daiktų, kurie galėjo turėti įtakos saugumui keliuose.

     Tokių transporto priemonių vairuotojai, išklausę pastabų apie galimą pavojų, išsyk nusikabino vėliavėles ir kitą atributiką. Taip pat visi akcijoje dalyvavę vairuotojai pasirašė EDWARD projekto priesaiką, jog keliuose elgsis taip, kad kasdien būtų išvengta nelaimių ir pavojų. Pasirašiusiųjų transporto priemones inspektoriai paženklino akcijos lipduku, kviečiančiu visus jungtis prie saugumą kelyje skatinančių iniciatyvų.