BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LTSA atnaujina pramoginių laivų technines apžiūras

Data

2020 05 14

Įvertinimas
10
Laivasp.jpg

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) nuo kito pirmadienio, gegužės 18 d., pradeda privalomąsias technines apžiūras pramoginiams ir asmeniniams laivams. Atnaujintas šių apžiūrų atlikimo 2020 metų gegužės mėn. grafikas skelbiamas čia.

Į techninės apžiūros atlikimo grafike nurodytas vietas numatytu laiku bus vykstama tik tuo atveju, jei bus pageidaujančiųjų atlikti techninę apžiūrą. Pageidavimą dėl techninės apžiūros atlikimo galima išreikšti likus ne mažiau kaip 2 darbo dienoms iki nustatytos datos užsiregistruojant internetu, pateikus nustatytos formos prašymą  arba informavus grafike nurodytais telefonais.

Informuojame, jog Klaipėdos regione planuojamos kelios naujovės. Smeltalės upelyje (Senosios Smiltelės g. 2) ir Kuršių mariose (Žvejų g. 24) pramoginių ir asmeninių laivų techninės apžiūros bus atliekamos laivui esant vandenyje, o atvežtų laivų techninė apžiūra nuo šiol bus vykdoma ir LTSA stacionariajame transporto priemonių kontrolės poste Dirvupių kaime, Klaipėdos rajone (prie kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda (302 km).

Dėl COVID-19 pandemijos paskelbto karantino atvykstantys į technines apžiūras privalo laikytis bendrųjų saugumo reikalavimų:

  •     dėvėti apsaugines priemones (respiratorius / veido kaukė, vienkartinės pirštinės);
  •     nesiburti didesnėmis nei 5 žmonių grupėmis;
  •     išlaikyti saugų, iki 1 metro atstumą.

Asmenų, kurie privalo būti saviizoliacijoje ar jaučia į peršalimą panašius simptomus, prašome į technines apžiūras nevykti.

Pramoginių ir asmeninių laivų įrengimo ir techninių reikalavimų lentelę galima rasti čia. Pramoginių ir asmeninių laivų įrengimo ir techninių trūkumų sąrašą, dėl kurių laivas laikomas neatitinkančiu reikalavimų, galima rasti čia, o informaciją apie valstybės rinkliavos sumokėjimą – čia.

Pramoginiams laivams, kurie yra techniškai tvarkingi ir turi visą privalomą aprūpinimo įrangą, tačiau techninės apžiūros galiojimo terminas yra pasibaigęs, karantino metu LTSA netaikys sankcijų už techninės apžiūros galiojančio dokumento neturėjimą iki liepos 1 d.

Papildomai informuojame, kad:

  1.     Netekus nuosavybės teisės (pardavus, padovanojus ar kt.) į Lietuvos Respublikoje įregistruotą pramoginį ar asmeninį laivą arba pakabinamąjį variklį būtina per 10 kalendorinių dienų nuo šios teisės netekimo dienos raštu informuoti Lietuvos transporto saugos administraciją apie duomenų pasikeitimą bei pateikti dokumentų, kuriais patvirtinama, kad duomenys pasikeitė, kopijas.
  2.     Įgijus nuosavybės teisę į pramoginį ar asmeninį laivą arba pakabinamąjį variklį, kuris registruotas Lietuvos Respublikoje, būtina ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo nuosavybės teisės įgijimo dienos Lietuvos transporto saugos administracijai asmeniškai, elektroniniu būdu ar registruotu laišku pateikti prašymą perregistruoti pramoginį ar asmeninį laivą arba pakabinamąjį variklį ir reikalingus dokumentus.
  3.     Įsigyjant Lietuvos Respublikoje neregistruotą (ar išregistruotą) pramoginį ar asmeninį laivą arba pakabinamąjį variklį būtina įsitikinti, ar laivas turi korpuso numerį, o variklis – variklio numerį, gamintojo lentelę, CE ženklinimą ir atitikties deklaraciją (kai taikoma) arba dokumentus, kuriuose yra įregistravimui reikalingi duomenys ir kuriuos išdavė valstybės kompetentinga institucija, gamintojas ar gamintojo atstovas.