BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LTSA darbuotojai vienijasi dėl bendro tikslo

Data

2019 10 25

Įvertinimas
5
Naudoti pagrindinei.jpg

Prasidėjo pusę metų truksianti tamsa, o su ja padidėja ir eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji. Teisingai nešiojamas atšvaitas  yra bene vienintelė priemonė, galinti apsaugoti tamsoje einantį žmogų. Bet būtina sąlyga – jis turi būti nešiojamas teisingai! Šiemet žuvo net 14 pėsčiųjų, kurie nesegėjo atšvaito.

„LTSA darbuotojai, būdami atsakingi už saugų eismą, dalyvauja iniciatyvoje  „Atšvaitus dalinu – rūpinuos kitu!“ ir vienijasi dėl bendro tikslo, kad  nebūtų nelaimių, žmonės sąmoningai segtųsi atšvaitus ir jiems šis veiksmas būtų toks natūralus, kaip atšalus orui apsivilkti striukę ar apsimauti pirštines. Įstaiga viliasi į šią atšvaitų kampaniją įtraukti kuo daugiau kolegų, kurie patys sugalvotų, kaip galime prisidėti prie šios problemos sprendimo. Neabejoju, kad sugeneruosime puikių idėjų ir nesvarbu, ką apmokysime segėti atšvaitus – šeimos narį, gatvėje sutiktą ar stotelėje stovintį žmogų, bet svarbiausia, kad eismo dalyviai ne tik patys pradėtų laikytis Kelių eismo taisyklių, bet ir paskatintų aplinkinius tai daryti. Planuojama, kad  darbuotojai turėtų apmokyti, kaip teisingai segėti atšvaitus, apie 6000 žmonių“, – apie iniciatyvą pasakoja akcijos vedlys LTSA direktorius Genius Lukošius.

Pėstieji turėtų žinoti dvi pagrindines taisykles – privalu eiti prieš transporto priemonių judėjimo kryptį ir atšvaitą dėvėti ant dešinės rankos ar ant kojos blauzdos. Pakabinamas atšvaitas turi būti kabinamas dešinėje pusėje, jį galima tvirtinti prie kuprinės, rankinės, išorinių drabužių. Svarbu, kad jis būtų kuo labiau matomas iš visų pusių.