BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LTSA padės Armėnijos ir Moldovos kolegoms užtikrinti saugią ir sąveikią transporto sistemą

Data

2020 04 01

Įvertinimas
0
LTSA PATIRTIS ARMĖNIJAI IR MOLDOVAI-1.png

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) įgyvendins du Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos finansuojamus projektus ir padės Armėnijos bei Moldovos institucijoms tobulinti šių šalių transporto sistemą.

„Vystomojo bendradarbiavimo veikloje LTSA dalyvauja nuo 2018 metų, o šie du laimėti projektai bus dar  vienas transporto ekspertų indėlis stiprinant kelių, geležinkelių, jūrų bei civilinės aviacijos sritį Rytų partnerystės šalyse. Įgyvendindami šiuos projektus perduodame ne tik savo sukauptą praktinę patirtį, bet ir patys iš šalies galime kritiškiau pamatyti tai, ką galima tobulinti ir Lietuvoje, tad tai abipusiai naudingas bendradarbiavimas“,  –  sako LTSA direktoriaus pavaduotojas ir projektų vadovas Justas Rašomavičius.

Tęsime patirties perdavimą Moldovai

3-ius metus iš eilės LTSA kartu su Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministerija  įgyvendins projektą  „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje (III)“.  Šis projektas bus jau pradėtų darbų tęsinys, nes  2018 ir 2019 metais LTSA šioje šalyje įgyvendino projektus „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“ ir „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje (II)“.

LTSA ekspertai, sėkmingai įgyvendinę šiuos projektus, įrodė savo kompetenciją, todėl Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministerija išreiškė norą ir toliau tęsti bendradarbiavimą bei pradėtus darbus.

Projekto  „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje (III)“ tikslas  –  padėti sureguliuoti silpniausiai reguliuojamus Moldovos transporto sektoriaus klausimus pagal gerąją Lietuvos praktiką. Bus pateikiamos rekomendacijas dėl ES ir Moldovos asociacijos sutartyje numatytų uždavinių, susijusių su visų 4 transporto rūšių saugos, sąveikumo užtikrinimu, tinkamo įgyvendinimo. Šiais metais LTSA ekspertai konsultuos ir  civilinės aviacijos klausimais.

Projekto metu Administracijos ekspertai dalinsis savo patirtimi automobilių, geležinkelių, jūrų ir civilinės aviacijos saugos ir sąveikos užtikrinimo klausimais, padės Moldovos atsakingoms transporto institucijoms pasirengti Moldovos Asociacijos sutartyje numatytų transporto sektoriaus uždavinių įgyvendinimui, sureguliuoti kitus Moldovos transporto sektoriaus reguliavimo klausimus pagal gerąją Lietuvos ir ES praktiką.

Projekto biudžetas  21 117 eurų, o veiklos bus įgyvendinamos iki 2021 metų.

LTSA pirmą kartą bendradarbiaus su Armėnija

Projektas  „Saugi transporto sistema Armėnijoje“ bus įgyvendinamas kartu su Armėnijos teritorinio administravimo ir infrastruktūros ministerija. Tai pirmasis LTSA įgyvendinamas vystomojo bendradarbiavimo projektas šioje Rytų partnerystės šalyje.

Bendradarbiavimo poreikį ir projekto tikslus suformavo  naujai veiklą pradėjusi  Armėnijos teritorinio administravimo ir infrastruktūros ministerija bei Armėnijos ambasada Lietuvoje.

Pagrindinis projekto tikslas – padėti sureguliuoti silpniausiai reguliuojamus Armėnijos transporto sektoriaus klausimus pagal gerąją Lietuvos praktiką, pateikiant rekomendacijas dėl ES ir Armėnijos CEPA sutartyje numatytų uždavinių, susijusių su kelių ir geležinkelių transporto rūšių saugos, sąveikumo užtikrinimu, tinkamo įgyvendinimo.

LTSA  ekspertai dalinsis savo patirtimi automobilių ir geležinkelių transporto saugos ir sąveikos užtikrinimo klausimais, padės Armėnijos atsakingoms transporto institucijoms pasirengti Armėnijos CEPA sutartyje numatytų transporto sektoriaus uždavinių įgyvendinimui, sureguliuoti kitus Armėnijos transporto sektoriaus reguliavimo klausimus pagal gerąją Lietuvos ir ES praktiką.

Projekto biudžetas 15776 eurai,  o veiklos bus įgyvendinamos iki šių metų spalio 1 d.

Abu projektai finansuojamai Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis.

Šių projektų veiklas planuojama  pradėti balandžio mėnesį, jei leis Lietuvoje ir pasaulyje susiklosčiusi nepalanki situacija dėl COVID-19 viruso.