BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LTSA paslaugas teiks nuotoliniu būdu

Data

2020 10 27

Įvertinimas
3
MzYwMTY5Mw.jpg

Atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės  taikomas priemones koronavirusui suvaldyti, Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA)  nuo spalio 28 d. iki gruodžio 17 d. klientams paslaugas teiks nuotoliniu būdu, o ne fiziškai atvykus į LTSA biurus, esančius Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose ir Klaipėdoje.

Dalį transporto paslaugų LTSA teikia elektroniniu būdu, todėl ragina klientus naudotis galimybe ir jas užsisakyti nuotoliniu būdu.

Kadangi vėl įrengiami dokumentų atsiėmimo langeliai visuose LTSA padaliniuose,  transporto įmonių atstovai parengtus dokumentus galės atsiimti fiziškai bekontakčiu būdu. Langeliai  skirti jau parengtiems dokumentams atiduoti ir įmonėms itin skubiais atvejais, todėl teikiant prašymą būtina pažymėti, kokiu būdu pageidaujama atsiimti dokumentus: per langelį ar per pašto kurjerį.

Įformintus klientų dokumentus LTSA išsiųs per kurjerį. Dokumentų siuntimo išlaidas turės apmokėti gavėjas (kaina – 3,5 Eur).

Informacija kelių transporto įmonėms

LTSA elektroniniu būdu teikia šias paslaugas:

 • Licencijų (licencijų kopijų) vežti keleivius ar krovinius išdavimas ir keitimas;
 • Trečiųjų šalių vairuotojų liudijimų išdavimas ir keitimas;
 • Skaitmeninio tachografo kortelių išdavimas, atnaujinimas ir keitimas;
 • Leidimų vykdyti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais veiklą išdavimas;
 • Registracija į LTSA vykdomus egzaminus.

Šioms kelių transporto įmonėms teikiamoms paslaugoms LTSA kviečia prašymus teikti elektroniniu paštu, o įformintus dokumentus LTSA išsiųs per kurjerį. Įmonės itin skubiais atvejais dokumentus galės atsiimti LTSA padalinių atsiėmimo langeliuose:

 • Leidimų vežti krovinius / keleivius išdavimas;
 • ATP ir ADR sertifikatų išdavimas;
 • Transporto priemonių atitikties įvertinimo dokumentų išdavimas;
 • Teisės vykdyti vairuotojų mokymą suteikimas;
 • Teisės dirbti vairavimo mokykloje vairuotojų mokytoju ir (arba) vairavimo instruktoriumi suteikimas;
 • Keleivių vežimo autobusais kelionės lapų išdavimas.

Kiti aukščiau neįvardinti prašymai paslaugoms taip pat gali būti teikiami elektroniniu paštu.

Grąžinamiems dokumentams – pašto dėžutės

LTSA padaliniuose įrengtos pašto dėžutės, kuriose kelių transporto įmonės gali palikti privalomus grąžinti dokumentus: leidimai vežti krovinius / keleivius, vairuotojo liudijimai, licencijos (licencijos kopijos) ir / ar kiti dokumentai.

Pašto dėžutėmis gali naudotis ir tie  klientai, kurie neturi galimybių prašymų pateikti elektroniniu būdu ar elektroniniu paštu, todėl užpildytus dokumentus galės įdėti  į LTSA padaliniuose įrengtas pašto dėžutes.

Informacija jūrininkams, motorinių pramoginių laivų laivavedžiams bei vidaus vandenų transporto specialistams

 • Prašymai ir papildomi dokumentai dėl visų jūrininkams išduodamų dokumentų gali būti pateikiami registruotu paštu, per kurjerį arba įdedami į LTSA padaliniuose įrengtas pašto dėžutes.
 • Prašymai (ir pridedami dokumentai) dėl specialiųjų liudijimų išdavimo gali būti pateikiami papildomai ir el. paštu  [email protected]
 • Registracija į jūrininkų kompetencijos įvertinimo egzaminus vykdoma per elektroninius valdžios vartus arba pateikiant prašymą registruotu paštu arba per kurjerį.
 • Prašymai dėl motorinių pramoginių laivų laivavedžių ir vidaus vandenų transporto specialistų dokumentų išdavimo ir egzamino laikymo gali būti pateikiami el. paštu [email protected],  registruotu paštu,per kurjerį arba įdedami į LTSA padaliniuose įrengtas pašto dėžutes.

Informacija laivų savininkams ir ūkio subjektams

 • Prašymai ir dokumentai dėl jūrų ir vidaus vandenų laivų registravimo gali būti pateikiami registruotu paštu,  per kurjerį arba arba įdedami į LTSA padaliniuose įrengtas pašto dėžutes .
 • Prašymai ir dokumentai dėl įmonių, siekiančių vykdyti su saugia laivyba susijusias veiklas, gali būti pateikiami per elektroninius valdžios vartus, registruotu paštu arba per kurjerį.

Administracinių bylų nagrinėjimas – nuotoliniu būdu

Administracinio nusižengimo bylos neteismine tvarka LTSA nagrinėjamos rašytiniu būdu, asmenims nedalyvaujant bylos nagrinėjime.

Jeigu administracinį nusižengimą padaręs asmuo pageidauja dalyvauti bylos nagrinėjime nuotoliniu būdu per kompiuterį (tokias galimybes LTSA suteikia), LTSA prašo apie šį sprendimą informuoti el. paštu [email protected] ne vėliau kaip 1 diena iki bylos nagrinėjimo pradžios.

 

Visos numatytos priemonės padės išvengti tiesioginio kontakto ir sumažins galimybę užsikrėsti pavojinguoju virusu.