BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LTSA patvirtino transporto priemonių pripažinimo istorinėmis tvarką

Data

2020 10 01

Įvertinimas
2
pexels-aleksey-kuprikov-4024490.jpg

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) spalio 1 d. patvirtino Motorinės transporto priemonės pripažinimo istorine motorine transporto priemone tvarkos aprašą (Aprašas), kuris įsigalios nuo kitų metų vasario 1 d.

„Sprendimą koreguoti transporto priemonės pripažinimo istorine transporto priemone tvarką priėmėme prieš pusę metų. Per tą laiką buvo parengtas Aprašo projektas, išklausyti susijusių institucijų vertinimai ir pastabos, atliktos korekcijos. Šiandien patvirtinta tvarka užtikrins skaidresnį ir optimalų pripažinimo procesą bei taupys istorinių transporto priemonių savininkų laiką bei finansus“, – sako LTSA direktoriaus pavaduotojas Justas Rašomavičius.

Esminis teisinio reguliavimo pokytis yra tai, kad istorinės transporto priemonės vertinimas ir pripažinimas atiduotas į vienas rankas. Tad nuo 2021 m. vasario 1 d. motorinės transporto priemonės atitiktį bendriesiems techniniams reikalavimams ir tai, ar transporto priemonė atitinka būtent istorinėms keliamus reikalavimus, vertins privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros centrai. Jų veikla yra reglamentuojama įstatymu bei kitais teisės aktais, o įmonėms bei jose dirbantiems asmenims yra keliami aiškūs kvalifikaciniai reikalavimai.

Gavę teigiamą Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros rezultatų ataskaitą, istorinių transporto priemonių valdytojai turės kreiptis į VĮ „Regitra“. Ji yra paskutinė institucija, kuri istorinę transporto priemonę įregistruos ir išduos tai istorinei transporto priemonei skirtus valstybinio registracijos numerio ženklus, taip galutinai patvirtindama jos statusą.