BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Mokslo metų pradžios proga pristatytas moksleivės kurtas atšvaitas

Data

2018 09 04

Įvertinimas
5
Atsvaitas.jpg

     Artėjant tamsiajam metų laikui Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje pristatytas gimnazistės Eglės Korkozevičiūtės piešinio pagrindu sukurtas atšvaitas. Portale 15min.lt nugalėtoju išrinktas piešinys virto atšvaitu ir šį rudenį saugos 15 000  į kelius tamsiuoju paros metu išėjusių eismo dalyvių.

     Idėja moksleivius pakviesti sukurti paveiksliuką atšvaitui kilo kalbantis su psichologais apie tai, kad saugaus eismo įgūdžių ugdymas yra viena iš priemonių siekiant sumažinti žūčių keliuose skaičių. Nuo mažens ugdant vaikų savisaugą yra didesnė tikimybė, kad jie ir suaugę kelyje elgsis saugiau.

     Taigi moksleivius iš visos šalies Lietuvos transporto saugos administracija pakvietė nupiešti piešinį, kuris galėtų virsti realiu atšvaitu. Gauta daugiau nei 1 000 moksleivių piešinių, o atšvaitą nugalėtoją išrinko naujienų portalo 15min.lt skaitytojai.

      „Be galo prasminga, kad valstybės atkūrimo šimtmečio metais laimėtoju tapo Lietuvos valstybės ženklas su užrašu „BŪK SAUGUS LT“. Dar simboliškiau, kad gamintojas iki mokslo metų pradžios spėjo pagaminti 100 atšvaitų. Tikiuosi, kad jie prisidės prie jūsų saugumo kelyje didinimo“, – pristatydamas atšvaitą Panevėžio „Vilties“ progimnazijos moksleiviams sakė Strateginio planavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Irmantas Kuzas.

     Dalis atšvaitų įteikti piešinio autorei, kad ji pasidalintų jais su savo bendraklasiais. Likusi dalis atšvaitų įteikta progimnazijos direktorei, kad atšvaitus mokykloje gautų tie vaikams, kuriems labiausiai jų reikia.

     „Tikimės, kad šį atšvaitą nešiosite mieliau, nes jis sukurtas jūsų progimnazijos moksleivės. Pradėkite mokslo metus ir kasdien eidami į mokyklą būkite saugūs“, – Panevėžio  „Vilties“ progimnazijos mokslo metų pradžios šventėje linkėjo Prevencijos ir rizikos valdymo skyriaus vedėja Gintarė Savickytė.