BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pasirašyta sutartis dėl povandeninio kultūros paveldo apsaugos

Data

2018 12 10

Įvertinimas
1
SGF_7471_internet.jpg

      Kultūros paveldo departamentas (KPD), Lietuvos transporto saugos administracija, Lietuvos kariuomenė ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba  pasirašė sutartį dėl povandeninio kultūros paveldo apsaugos.

         Institucijų bendradarbiavimas, užtikrinant povandeninio kultūros paveldo apsaugą, sudarant sąlygas visuomenei jį pažinti, kartu užkertant kelią nesankcionuotai veiklai bei neteisėtam jo naudojimui Lietuvai ypač reikšmingas, nes Baltijos jūros dugne yra daug nuskendusių objektų, turinčių istorinę ir kultūrinę reikšmę, ir juos reikia apsaugoti.

          Į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą šiuo metu įtraukta 17 povandeninio kultūros paveldo objektų, 12 iš jų yra Baltijos jūroje, penki – ežeruose. Tai nuskendusių ir sudužusių laivų liekanos Baltijos jūroje, Luokesų senovinės polinės gyvenvietės, Trakų senamiesčio bei Platelių senovinio tilto liekanos ežeruose.

          Pasirašius tarpinstitucinę bendradarbiavimo sutartį ir užtikrinus galimybę saugoti povandeninį kultūros paveldą, bus sprendžiama dėl jo įtraukimo į Kultūros vertybių registrą.