2024-03-20

Pirmą kartą Lietuvoje – Europos darbo institucijos ir CORTE tarptautiniai mokymai, orientuoti į ES krovininių transporto priemonių patikras keliuose

Šiandien pirmą kartą Lietuvoje vyksta Europos darbo institucijos kartu su CORTE (Kelių transporto reikalavimų vykdymo užtikrinimo organizacijų konfederacija) ir Europos Komisija organizuojami dviejų dienų tarptautiniai mokymai inspektoriams bei policijos pareigūnams, orientuoti į ES krovininių transporto priemonių patikras keliuose ir vairavimo bei poilsio režimo reikalavimus.

Mokymuose dalyvauja kelių transporto priežiūros institucijų atstovai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Švedijos, Suomijos ir Norvegijos. Krovininių transporto priemonių pareigūnai gilinsis į ES bendrąsias kelių priežiūros nuostatas, patikrinimų procesą, vairavimo ir poilsio režimo reikalavimus, dalysis gerąja patirtimi.

„Mes džiaugiamės, kad tokie mokymai vyksta Lietuvoje. ELA, CORTE ir Europos Komisijos organizuojamas renginys vienija Skandinavijos ir Baltijos šalis bei padeda formuoti bendrą ir, svarbiausia, vienodą praktiką visoje ES. Tai yra puiki galimybė įsigilinti į teisės aktus, išgirsti apie kitų šalių patirtį ir vėliau įgytas žinias tinkamai pritaikyti praktikoje. Tikiu, kad šių mokymų naudą pajus ir LTSA klientai, nes stiprios pareigūnų žinios ir aiškus teisės aktų taikymas praktikoje mažina klaidų ir pažeidimų riziką. O LTSA tai yra puiki proga nebūti ES užribyje, ne tik įgauti praktikos bei žinių, bet ir pasidalyti gerąja mūsų patirtimi“, – apie renginio vertę sako  Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) direktoriaus pavaduotojas Tomas Kolendo.

 2023 m. LTSA patikrino 5 603 krovinines transporto priemones. Trečdalis vairuotojų pažeidė vairavimo ir poilsio režimo reikalavimus ar klastojo tachografų duomenis. Tai reiškia, kad kas penktas vairuotojas pažeidžia vairavimo ir poilsio režimo reikalavimus. LTSA tikslas ateityje atlikti dvigubai daugiau patikrų.

2024 m. ELA ir CORTE suorganizuos iš viso 5 mokymus skirtingose ES šalyse. „Šiais metais susitiksime su visų ES valstybių kelių transporto ir darbo institucijų pareigūnais. Lietuva yra antroji valstybė, kurioje šiais metais organizuojami mokymai. Labai svarbu  taikyti vienodą praktiką vežėjų patikrinimų metu ir vienodai suprasti ES teisės aktų reikalavimus, todėl apie tai ir kalbėsime visų mokymų metu. Siekiame, kad sustiprintume ES šalių priežiūros institucijų bendradarbiavimą, suvienytume jėgas bendrai veiklai, o šie mokymai yra puiki galimybė tai pasiekti. Taip pat norime išgirsti bei įsigilinti į pareigūnų poreikius“, – sako ELA atstovė Iwona Kasprzyk-Sowa.

Norint užtikrinti sąžiningą transporto sistemą visoje Europoje, būtina krovininio transporto verslo įmonėms padėti suprasti joms keliamus reikalavimus. Todėl antrąją mokymų dieną išskirtinis dėmesys bus skirtas vežėjams, vairuotojams bei socialiniams partneriams (krovininis transportas), kurie nuotoliniu būdu galės užduoti klausimus ir spręsti praktines situacijas. LTSA klientams bus suteikta proga sužinoti naujausią ES informaciją bei išgirsti ekspertų pranešimus apie vairavimo ir poilsio režimo reikalavimus.

Kviečiame rytoj, kovo 21 d., 14.00 val., visus užsiregistravusius vežėjus, vairuotojus ir socialinius partnerius (krovininis transportas) prisijungti prie mokymų. Mokymai vyks nuotoliniu būdu. Sesijos vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių ir kitas atitinkamos grupės kalbas. Mokymų trukmė 2.30 val.