BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Supaprastintos Baltarusijos vizų išdavimo procedūros vairuotojams, teikiantiems tarptautinio keleivių vežimo paslaugas

Data

2020 07 29

Įvertinimas
0
Foto.jpg

2020 m. liepos 1 d. įsigaliojo Europos Sąjungos ir Baltarusijos Respublikos susitarimas dėl vizų išdavimo tvarkos supaprastinimo, kuris privalomas visoms Europos Sąjungos valstybėms narėms (išskyrus Daniją ir Airiją), t. y. ir Lietuvos Respublikai. Susitarimu siekiama supaprastinti vizų ne ilgesniam kaip 90 dienų per 180 dienų buvimo laikotarpiui išdavimo tvarką.

Iki šiol vizų išdavimas keleivių vežimo paslaugas teikiantiems vairuotojams buvo vykdomas vadovaujantis 2002 m. lapkričio 26 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Baltarusijos Respublikos Vyriausybės laikinuoju susitarimu dėl abiejų valstybių piliečių kelionių (su vėlesniais pakeitimais). Lietuvos transporto saugos administracija išduodavo tarpininkavimo raštus vizoms gauti vežėjams, kurie juos kartu su kitais privalomais dokumentais pristatydavo Baltarusijos konsulatui.

Nuo šiol pagal Europos Sąjungos ir Baltarusijos Respublikos susitarimo dėl vizų išdavimo tvarkos supaprastinimo 4 straipsnio 1 dalies d punktą Lietuvos transporto saugos administracijos vaidmuo šiame procese nenumatytas.

Vairuotojams, teikiantiems tarptautinio krovinių ir keleivių vežimo paslaugas transporto priemonėmis, registruotomis valstybėse narėse arba Baltarusijoje, reikės rašytinio Baltarusijos nacionalinės vežėjų įmonės ar asociacijos (sąjungos) arba valstybių narių nacionalinių vežėjų asociacijų kvietimo dėl tarptautinio vežimo keliais, kuriame nurodomas kelionių tikslas, maršrutas, trukmė ir dažnumas.

Detalesnė informacija, teiktini dokumentai  nurodyti Baltarusijos konsulato puslapyje.

Atsižvelgiant į pakeitimus, pagalbą vairuotojams dėl Baltarusijos vizų gavimo suteikti galės vežėjų atstovai.

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija LINAVA teikė šias paslaugas dar iki šio susitarimo įsigaliojimo. Aktuali informacija šiais klausimais teikiama jų puslapyje.