Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Svarbūs vidaus vandenų transporto specialistų ir motorinių pramoginių laivų laivavedžių egzaminų tvarkos pakeitimai

Data

2019 05 16

Įvertinimas
0
img1471084729-4.jpg

Siekiant užtikrinti vidaus vandenų transporto priemonių specialistų ir motorinių pramoginių laivų laivavedžių teorijos ir praktinio vairavimo egzaminų skaidrumą ir kokybę, nustatomi šie pagrindiniai egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos pakeitimai:

  1. Privalomas praktinio vairavimo egzamino fiksavimas darant vaizdo arba vaizdo ir garso įrašą ir su tuo susiję įrašų darymo, saugojimo, įrangos naudojimo ir jos techniniai reikalavimai.
  2. Laivo praktinio vairavimo instruktoriaus nepriekaištingos reputacijos reikalavimas.
  3. Patikslintos praktinio vairavimo egzamino užduotys, nustatyti užduoties vertinimo kriterijai (veiksmai, kuriuos turi gebėti tinkamai atlikti egzaminuojamasis) ir užduoties įvertinimo išlaikyta arba neišlaikyta kriterijai.
  4. Teorijos egzamino klausimynų privalomas atnaujinimas kartą per metus ir jų tvirtinimas komisijoje, sudarytoje iš ne mažiau kaip trijų vandens transporto srities žinių turinčių Lietuvos transporto saugos administracijos darbuotojų.
  5. Detalizuoti reikalavimai vertėjui, dalyvaujančiam teorijos egzamino metu, ir egzaminuojamiesiems, kurie naudojasi jo paslaugomis, nustatant, kad vertėjui egzamino metu draudžiama naudotis bet kokia medžiaga ir informacijos šaltiniais, mobiliojo ryšio ir kitomis informacijos perdavimo, priėmimo ar įrašymo priemonėmis, kalbėtis su egzaminuojamaisiais, išskyrus pokalbius atliekant vertimą, kitaip jiems trukdyti ar daryti įtaką pasirenkant testo atsakymų variantus. Nesilaikant šių reikalavimų, tiek vertėjas, tiek egzaminuojamasis bus šalinami iš egzamino ir egzaminas bus laikomas neišlaikytu.

Naujosios egzaminavimo tvarkos nuostatos, susijusios su praktinio vairavimo egzamino fiksavimu darant vaizdo arba vaizdo ir garso įrašą, įsigalios nuo 2020 m. sausio 1 d., siekiant, kad mokymo įstaigos galėtų tinkamai pasirengti naujų reikalavimų vykdymui.