BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Užsiregistruokite į jūrininkų egzaminus neišeidami iš namų

Data

2019 09 11

Įvertinimas
0
AIliustracijai.jpg

 

Nuo šiol jūrininkai gali užsiregistruoti į vadovaujančiųjų ar eilinių jūrininkų kompetencijos įvertinimo egzaminus neišeidami iš namų, o egzaminus laikyti Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) patalpose prie kompiuterių sprendžiant testus. Iki šiol rezervuoti vietą egzaminų laikymui reikėdavo atėjus į LTSA padalinį arba skambinant telefonu.

Pasak LTSA direktoriaus pavaduotojo Tomo Kolendo, elektroninės paslaugos palengvina žmonių kasdienybę, taupo laiką ir išteklius. „Iki šiol tik vežėjai  turėjo galimybę registruotis į egzaminus elektroniniu būdu. Kadangi tokia registracija yra patogesnė ir greitesnė, nusprendėme šią galimybę įdiegti ir jūrininkams. Dabar jūrininkai gali taupyti savo buvimo krante laiką bei efektyviau jį praleisti, nes nebereikia kelis kartus lankytis LTSA dėl egzaminų laikymo. Pažymime, kad jūrininkai, siekiantys gauti aukštesnį nei turimą  jūrinį laipsnį, gali laikyti kompetencijos įvertinimo egzaminą ir registruotis jam, tik turėdami nustatyta tvarka Administracijos aprobuotą darbo stažą laive. O laivo radijo operatorių, globalinės jūrų avarinio ryšio ir saugumo sistemos radijo ryšio operatorių ir žvejybos laivų vadovaujančiųjų specialistų kompetencijos įvertinimo egzaminai kol kas vyksta žodžiu“, – naujoves jūrininkams pristatė Tomas Kolendo.

Vietą egzaminui galima rezervuoti jungiantis per elektroninius valdžios vartus, naudojant el. bankininkystę arba mobilųjį parašą, čia.  Toliau paspaudus „e.VKTI“ programoje skiltį „Egzaminai“ galima pasirinkti egzamino tipą pagal kvalifikaciją, matyti artimiausių egzaminų datas bei laisvas vietas ir apmokėti už egzaminą.  Rezervuoti vietą egzaminui galima likus mažiausiai vienai dienai iki jo. Atvykus į egzaminą, su savimi būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Iki šiol egzaminų registracija nuotoliniu būdu vežėjams pasiteisino. Tikimasi, kad ši paslauga bus patraukli ir jūrininkams.

Daugiau informacijos skelbiama LTSA administracinių paslaugų svetainėje, čia.