BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vairuotojų atsakingumas – saugaus eismo kelyje garantas

Data

2020 04 06

Įvertinimas
2
korekcija-(2).png

Kasmet balandžio 6-ąją šalyje minima Saugaus eismo diena. Ir nors daugybės Lietuvos institucijų pastangomis stengiamasi užtikrinti saugų eismą keliuose, statistika byloja, jog jų ne visada pakanka – vairuotojams vis dar stinga sąmoningumo. Nuo šių metų pradžios iki dabar jau yra skaičiuojama 784 sužeistieji ir 40 žuvusiųjų eismo įvykiuose. Palyginti su tokiu pat laikotarpiu praėjusiais metais, matyti, jog šie skaičiai lėtai, bet auga: 2019 m. nuo sausio iki balandžio buvo sužeista 699, o žuvo 44.

„Šiandieninis eismo įvykių skaičius keliuose kelia nerimą. Todėl labai džiugu, jog prieš kelias savaites Lietuva patvirtino ambicingą valstybinio eismo saugumo programą „Vizija nulis“, kurios tikslas – iki 2050 metų sumažinti žūčių keliuose skaičių iki nulio. Joje kartu dar intensyviau dirbs už infrastruktūrą, eismo dalyvių elgesio priežiūrą, transporto priemonių kontrolę atsakingos įstaigos tam, kad kelių eismo dalyviai, tiek pėstieji, tiek vairuojantys automobilius, jaustųsi saugūs ir užtikrinti, o kelionė visada baigtųsi laimingai ir išvengtume skaudžių patirčių“, – sako Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) direktorius Genius Lukošius.

Jo teigimu, LTSA pareigūnai yra atsakingi už transporto priemonių tinkamumo kontrolę, o nuo praėjusių metų pradžios kruopščiai tiria bei analizuoja ir visus eismo įvykius, kurie baigiasi mirtimi, bei teikia rekomendacijas saugumui pagerinti.

2019 metais šalies keliuose mirtimi pasibaigusių eismo įvykių buvo užfiksuota 149. 119 jų sukėlė vyrai, 16 – moterys. 14 eismo įvykių netirta jų dalyviams pasišalinus iš nelaimės vietos.

Rizikingiausiai vairuoja 20–30 metų jaunuoliai. Dažniausiai jie nesuvaldo lengvojo automobilio ir išvažiuoja į priešpriešinio eismo juostą, nuvažiuoja nuo kelio, nepraleidžia automobilio posūkyje ar kliudo žmogų. Jauniausiam 2019 m. eismo įvykį sukėlusiam asmeniui buvo 12 metų, o vyriausiam – 84 metai.

Analizė taip pat parodė, jog eismo įvykių, pasibaigusiu mirtimi, skaičius beveik vienodas šiltuoju ir šaltuoju metų sezonais: pavasarį ir vasarą atitinkamai 25 ir 51, o rudenį ir žiemą – 35 ir 38. Daugiausia eismo įvykių skaičiuojama didžiausiose Vilniaus, Kauno, Klaipėdos apskrityse, mažiausiai – Telšių.

Vis dėlto įdomiausia ir vertingiausia šio LTSA pareigūnų darbo dalis – eismo įvykių priežastys, parodančios didžiausius dabartinio eismo skaudulius ir vietas, kurioms reikalingos visų mūsų žinios bei pastangos.