BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Baigėsi Dvynių programos projektas Nr. UA/52

2019 m. birželio 13 d. Kijeve (Ukraina) įvyko Dvynių programos (valstybinių institucijų bendradarbiavimo)  projekto „Parama Ukrainos infrastruktūros ministerijai kuriant sąlygas Europos geležinkelio transporto paslaugų rinkos modelio taikymui“ Nr. UA/52 uždarymo renginys. Šį projektą Lietuvos transporto saugos administracija (toliau – LTSA) kartu su LR Susisiekimo ministerija, kaip jaunesnieji projekto partneriai, su vyresniuoju projekto partneriu Ispanijos infrastruktūros ministerija vykdė nuo 2016 m. rugsėjo mėn.

Baigiamajame renginyje dalyvavo LTSA direktoriaus pavaduotojas Justas Rašomavičius, LR nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis, Europos Komisijos atstovai, LR susisiekimo ministerijos Vandens ir geležinkelių transporto politikos grupės vadovas, laikinai vykdantis ministerijos kanclerio funkcijas Andrius Šniuolis, Ispanijos Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Ukrainoje Josefina Cortés Martín, „Ukrzaliznytsya“ (Ukrainos pagrindinis vežėjas ir viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas) pirmininkas Yevgen Kravtsov, kiti projekto dalyviai.

„Šis projektas buvo skirtas Europos modelio įdiegimui Ukrainos geležinkeliuose. Ukraina priklauso transeuropiniam TEN-T tinklui, o tai reiškia, kad šalies transporto tinklas turėtų palaipsniui keisti savo kokybę, tapti patogesnis ir greitesnis. Džiaugiamės, kad Ukraina ir mūsų Europos partneriai nuoširdžiai nori reformuoti „Ukrzaliznytsya“, – baigiamojo renginio metu sakė Ukrainos infrastruktūros ministras Volodymyr Omelyan.

Dvynių projekto metu buvo parengti esminiai įstatymų, atveriančių geležinkelių transporto rinką konkurencijai bei reformuojančių „Ukrzaliznytsya“ veiklą, projektai. LTSA bei Susisiekimo ministerijos ekspertai konsultavo Ukrainos infrastruktūros ministerijos specialistus trejus metus. Ukrainos atstovai ne kartą teigė, kad Lietuvos patirtis jiems yra be galo artima ir naudinga, ypač turint omenyje panašią Lietuvos ir Ukrainos istoriją, ilgą perėjimą nuo posovietinės prie ES principus atitinkančius geležinkelių transporto sistemos. Deja, dėl nestabilios politinės situacijos teisės aktų projektai kol kas dar nepriimti. Ministerijos vadovas pabrėžė, kad reikia kuo greičiau priimti persvarstytą pagrindinio įstatymo projekto „Dėl Ukrainos geležinkelių transporto“ versiją.

 „Šis įstatymo projektas buvo sukurtas aktyviai dalyvaujant kolegoms iš Europos, gavus Ukrainos parlamento Transporto komiteto pritarimą dėl šio įstatymo projekto. Tikiuosi, kad šis ar naujasis Parlamentas nedelsdamas peržiūrės ir patvirtins jį bei kitus esminius teisės aktų projektus, padėsiančius realiai įgyvendinti taip ilgai siektas reformas Ukrainos geležinkelių sistemoje“,– akcentavo V. Omelyan.

Šaltinis:  https://mtu.gov.ua/news/30958.html

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09