BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Įvyko antroji „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje (II dalis)“ misija – dėmesys kelių transporto aktualijoms

Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) administruojamas projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje (II dalis)“ ir toliau sėkmingai skatina Lietuvos ir Moldovos transporto sektorių ekspertų bendradarbiavimą. 2019 m. liepos 2-4 dienomis Moldovoje surengta antroji projekto misija. Šįsyk Lietuvos ekspertai dalijosi patirtimi su kelių transportu susijusiomis temomis: transporto priemonių tipo patvirtinimo praktika ir procedūromis, vairuotojų profesinės kvalifikacijos (95 kodas)  tvarka, greitai gendančių maisto produktų gabenimui naudojamų specialių transporto priemonių (ATP) laboratorijų sertifikavimo tvarka.

Pirmoji ir antroji vizito dienos buvo skirtos transporto priemonių tipo patvirtinimo temai. LTSA atstovai pristatė esantį teisinį reguliavimą Lietuvoje ir ES, praktinius esamos tvarkos aspektus kolegoms iš Moldovos. Peržvelgti esminiai Europinės teisės reikalavimai -  Europos Parlamento ir Tarybos reglamentai (ES) Nr. 2018/858, Nr. 167/2013, Nr. 168/2013 – ir jų įgyvendinimo praktinės implikacijos.

Pristatyta ir bendra transporto priemonių tipo patvirtinimo struktūra Lietuvoje, pagrindinės institucijos, dalyvaujančios susijusiuose procesuose, naudojama metodologija, technika ir kt. Pademonstruotas tipo patvirtinimo sertifikatas bei bendra statistika.

Trečiąją vizito dieną pasidalinta patirtimi dėl ATP laboratorijų sertifikavimo tvarkos Lietuvoje, esamų praktinių pavyzdžių, problemų ir iššūkių. Galiausiai aptartos profesinės kompetencijos pažymėjimo išdavimo (95 kodo), egzaminavimo procedūros, keliami reikalavimai bei dabartinis teisinis reglamentavimas šia tema.

LTSA administruojamas projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“, kuris tęsis iki š. m. spalio 1 d., vykdomas kartu su Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministerija. Projektas finansuojamas iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų bei LTSA dalinio indėlio.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09