BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Izraelio atstovų vizitas Lietuvoje

Š. m. birželio 17-20 d. Lietuvoje svečiavosi Izraelio transporto ministerijos ir Izraelio policijos atstovai pagal TAIEX finansuojamą programą „Skaitmeninių tachografų sistemos įdiegimas“. Pasibaigus pažintiniam vizitui su LTSA, svečiai pažymėjo, kad per 4 dienas jie gavo daug naudingos informacijos apie visos sistemos veikimą Lietuvoje.

Apsilankymo metu buvo išsamiai pristatyta skaitmeninių tachografų sistema mūsų šalyje. Pademonstruoti  tachografų kortelių išdavimo procesai, tachografų kalibravimo procedūros, techninių apžiūrų centrų darbas dėl tachografų patikrinimų, LTSA atliekama kontrolė kelyje ir įmonėse dėl tachografų naudojimo. Akcentuojant LTSA vaidmenį, buvo supažindinta su institucijų tinklu ir pagrindiniais ES ir Lietuvos teisės aktais, tachografų „raktų“ generavimo ir pasirašymo nuostatomis.

LTSA pasidalijo bendrais pastebėjimais dėl perėjimo nuo analoginių prie skaitmeninių tachografų naudojimo, iššūkiais ir patirtimi, kuri galėtų būti naudinga Izraeliui, kadangi  ši valstybė šiuo metu aktyviai ruošiasi prisijungimui prie Europos šalių susitarimo dėl kelių transporto priemonių ekipažų, važinėjančių tarptautiniais maršrutais, darbo (AETR) bei skaitmeninių tachografų įdiegimo savo šalyje.

Lietuvos kolegų patirtis svečiams pasirodė be galo įdomi ir aktuali. Izraelio Transporto ministerijos atstovai teigė, kad jiems pasidarė aiškesnė teisinė sistemos sąranga, paslaugų procesai, o Izraelio policijos atstovai džiaugėsi įsigilinę į kontrolės procesus ir supratę atsakomybių pasiskirstymą tarp įvairių institucijų.

Lietuvos ir Izraelio kolegos vieningai sutarė, kad tai buvo abiem pusėms naudinga patirtis ir pažadėjo ir toliau tęsti dvišalį bendradarbiavimą.

    

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09