BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuviai stiprins transporto sektorių Moldovoje

2019 m. gegužės 27 d. Lietuvos ambasadoje Moldovoje oficialiai atidarytas Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) administruojamas dvišalės paramos vystymuisi projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“ (II dalis).

Projekto įgyvendinimo metu LTSA ekspertai dalinsis savo patirtimi automobilių, geležinkelių, jūrų saugos ir sąveikos užtikrinimo klausimais, padės Moldovos atsakingoms transporto institucijoms pasirengti Moldovos Asociacijos sutartyje numatytų transporto sektoriaus uždavinių įgyvendinimui, sureguliuoti kitus Moldovos transporto sektoriaus reguliavimo klausimus pagal gerąją Lietuvos ir ES praktiką.

Lietuvos ambasados Moldovoje ministras patarėjas Andrėj Didenko džiaugiasi, kad jau antrus metus iš eilės LTSA vykdo vystomojo bendradarbiavimo projektą. Moldovoje. Patarėjas  akcentavo, kad 2018 metais vykdytas projektas susilaukė daug teigiamų atsiliepimų tiek iš Moldovos transporto institucijų, tiek iš Užsienio reikalų ministerijos. Jis teigė, kad transporto sritis yra viena iš esminių  šalies vystymuisi ir stabilumui, todėl Lietuvos pastangos perduoti gerąją patirtį  yra sveikintinos.

Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministerijos valstybės sekretorius Serghei Bucataru Moldovos delegacijos vardu padėkojo už dar kartą suteiktą galimybę tobulinti transporto saugą ir sąveikumą Moldovoje pagal Europos Sąjungos reikalavimus ir Lietuvos gerąją praktiką: „ 2019 m. pradžioje Moldovoje buvo įkurta Jūrų administracija, tad Lietuvos patirtis ir  parama yra ypatingai svarbi norint sklandžiai užtikrinti darbą ir tinkami pasiruošti  2020 metais vyksiančiam IMO auditui.“

Praeitais metais LTSA jau susipažino su Moldovos transporto reguliavimu, buvo išryškinti pagrindiniai klausimai, su kuriais reikės dirbti. LTSA Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus patarėja Giedrė Ivinskienė informavo, kad š. m.  gegužės 27-29 d. Moldovoje liks dirbti atvykę LTSA jūrų transporto ekspertai Linas Kasparavičius ir Simona Jonuškienė, tad startas būtent nuo jūrų transporto temos yra labai tinkamas, atsižvelgiant į Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministerijos valstybės sekretoriaus Serghei Bucataru paminėtą poreikį stiprinti naujai įsteigtą Jūrų administraciją.

2018 m. LTSA įgyvendino projektą „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“ (I dalis), kurio pagrindu šiuo metu ir yra tęsiami pradėti darbai antruoju vystomojo bendradarbiavimo projektu.

LTSA administruojamas projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“, kuris tęsis iki š. m. spalio 1 d., vykdomas kartu su Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministerija. Projektas finansuojamas iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų bei LTSA dalinio indėlio.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09