BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos remiamas vystomojo bendradarbiavimo projektas Moldovoje

     2018 m. gegužės 16 d. Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministerijoje oficialiai atidarytas Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) administruojamas dvišalės paramos vystymuisi projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“.

     Projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“ finansuojamas iš Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendrdarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

     Projekto kuratorė iš Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministerijos – Transporto departamento vedėja Elena Cacicovschii pasveikino visus susirinkusius ir padėkojo už galimybę Moldovos ir Lietuvos transporto sektoriaus ekspertams dirbti kartu.

     „Lietuvą ir Moldovą sieja ne tik panaši istorija, bet ir tie patys iššūkiai Europos Sąjungos integracijos kelyje. Transporto sektoriaus sauga yra vienas iš esminių veiksnių Moldovos rinkos konkurencingumui  bei suderinamumui su ES reikalavimais. Lietuva tiki, kad Moldovos ir ES bendradarbiavimas yra abipusiškai naudingas, ir linki kuo sklandesnės Moldovos Asociacijos sutarties įgyvendinimo, kuris prisidės prie jos transporto sektoriaus modernizavimo bei priartinimo prie ES standartų ir geriausios praktikos“, – sakė Lietuvos ambasados Moldovoje ministras sekretorius Andriejus Didenka.

 

      „Transporto sektorius – viena iš pagrindinių šalių ekonomikos vystymosi ašių, todėl esame laimingi, kad Lietuvos ekspertai pasiruošę skirti jam dėmesio, dalintis savo patirtimi, kuri, neabejojame, bus labai naudinga“, – kalbėjo Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministerijos valstybės sekretorius Serghei Bucataru.

      Jis ypač akcentavo poreikį peržiūrėti Moldovos piliečių (keleivių) pervežimo, maršrutų planavimo sistemą, vadovaujantis Lietuvos jau išmoktais uždaviniais.

      LTSA direktoriaus pavaduotojas Justas Rašomavičius pasidžiaugė, kad tai yra pirmasis vystomojo bendradarbiavimo projektas transporto srityje Moldovoje: „Tikimės, kad tai tik pradžia Lietuvos ir Moldovos transporto reguliavimo institucijų bendradarbiavime. Sieksime ir toliau plėtoti abipusės gerosios profesinės praktikos apsikeitimą, remti Moldovos eurointegraciją ir padėti užtikrinti Asociacijos sutartyje numatytų Transporto sektoriaus uždavinių įgyvendinimą. Esame dėkingi Moldovos kolegoms už iniciatyvą ir entuziazmą dar iki projekto pradžios, tad tikimės ir tolesnio efektyvaus bendradarbiavimo.“

     LTSA administruojamas projektas, kuris tęsis iki š. m. spalio 1 d., vykdomas kartu su Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministerija. Projektas finansuojamas iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

     Projekto metu LTSA ekspertai dalinsis savo patirtimi automobilių, geležinkelių, jūrų (pagal poreikį ir civilinės aviacijos) saugos ir sąveikos užtikrinimo klausimais, padės Moldovos atsakingoms transporto institucijoms pasirengti Moldovos Asociacijos sutartyje numatytų transporto sektoriaus uždavinių įgyvendinimui, sureguliuoti kitus Moldovos transporto sektoriaus reguliavimo klausimus pagal gerąją Lietuvos ir ES praktiką.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09