BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LTSA ekspertai dalijosi patirtimi geležinkelių saugos srityje trečiosios projekto „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje (II dalis)“ misijos metu

2019 m. rugpjūčio 28 -29 dienomis Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) geležinkelių saugos ekspertai viešėjo Moldovoje, kur vyko trečioji projekto „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje (II dalis)“ misija. Moldovos specialistams iš geležinkelių transporto institucijų buvo pristatytos jiems aktualios temos, susijusios su geležinkelių sauga ir jos užtikrinimu.

Pirmąją dieną Moldovos ekonomikos ministerijos atstovai pristatė dabartinę šalies situaciją geležinkelių transporto sektoriuje, pagrindinius iššūkius ir artimiausius planus įgyvendinant įsipareigojimus, numatytus Moldovos Asociacijos sutartyje. Lietuvių ekspertai pristatė Europinės teisės aktų reikalavimus saugos sertifikatams, pagrindinius saugos valdymo sistemų principus, jų praktinį įgyvendinimą Lietuvos ir Europos Sąjungos kontekste.

Antrosios dienos metu gilintasi į saugos valdymo sistemos kūrimo procesus, vertinimo pagrindą ir faktorius, nulemiančius jos efektyvumą ir veiksmingumą. LTSA atstovai pasidalino patirtimi prižiūrint ir vertinant geležinkelio įmonių ir infrastruktūros valdytojų atitikimą saugos valdymo sistemų reikalavimams.

Vizito pabaigoje apibendrinti aptarti klausimai, pademonstruoti praktiniai Lietuvos pavyzdžiai sprendžiant nagrinėtas temas.

LTSA administruojamas projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“, kuris tęsis iki š. m. spalio 1 d., vykdomas kartu su Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministerija. Projektas finansuojamas iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų bei LTSA dalinio indėlio.

  

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09