BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LTSA ekspertų misija laivybos temomis Ukrainoje

     2018 m. spalio 19 d. Lietuvos transporto saugos administracijos (toliau – LTSA) specialistai užbaigė savo vizitą Ukrainoje, kur TAIEX misijos metu dalijosi Lietuvos patirtimi su Ukrainos jūrų ir upių transporto tarnybos atstovais. Misijos metu pagrindinis dėmesys skirtas vėliavos valstybės tarptautinių įsipareigojimų vykdymui.

     Vizito metu nagrinėti pagrindiniai Europos bendrijos teisės aktai ir juose nurodomi reikalavimai valstybėms narėms dėl laivų priežiūros ir kontrolės. Šiuo metu tai itin aktualu Ukrainos jūrų ir upių transporto tarnybai, kuri neseniai atsiskyrusi nuo bendros transporto administracijos siekia sklandžiai vykdyti savo įsipareigojimus. Ukrainiečiams pristatyta Lietuvos praktika registruojant laivus, išduodant laivams liudijimus, tiriant laivų avarijas, susijusias su laivais, plaukiojančiais su Lietuvos vėliava. Taip pat pasidalinta turima patirtimi atliekant kitas vėliavos valstybės kontrolės funkcijas bei praktika dėl informacijos teikimo Tarptautinei jūrų organizacijai (TJO) pagal TJO konvencijose įtvirtintus reikalavimus.

     LTSA ekspertai pažymėjo, jog kolegos iš Ukrainos šiuo metu yra teisingame reformų kelyje ir galės sėkmingai susitvarkyti su savo funkcijomis bei įsipareigojimais.

     Ukrainos atstovai pasidžiaugė, jog vizito metu buvo pasiekti pagrindiniai tikslai – pasisemta tiek praktinių, tiek teorinių žinių, kurios bus svarbios toliau vykdant tarnybos veiklą. Misijos rezultatai turėtų padėti Ukrainos institucijai sėkmingai įgyvendinti įsipareigojimus, kurie kyla iš Europos Sąjungos ir Ukrainos asociacijos susitarimo.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09