BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Moldovoje užbaigtas “Saugi ir sąveiki transporto Sistema Moldovoje” (II) projektas

 

2019 m. gegužės mėnesį pradėtas antrasis Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“ pasiekė savo finišą. Rugsėjo 23 dieną surengta paskutinioji – šeštoji – projekto misija, kurios metu aptarti geležinkelių transporto saugos, geležinkelių rinkos atvėrimo klausimai.

Rugsėjo 24 dieną Lietuvos respublikos ambasadoje Moldovoje surengtas oficialus projekto uždarymo renginys. LTSA ekspertai, Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministerijos bei Lietuvos ambasados Moldovoje atstovai aptarė projekto veiklas, pasiekimus ir ateities perspektyvas Moldovos transporto sektoriuje.

Projekto partnerius ir dalyvius sutikęs Lietuvos ambasadorius Moldovoje Kęstutis Kudzmanas padėkojo visiems susirinkusiems ir išreiškė viltį, jog projektas "Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje" suteiks naujų galimybių Moldovos transporto sektoriui ir užtikrins tolimesnį Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimą šiomis temomis. Ambasadorius pabrėžė, kad Europos Sąjungos ir Moldovos santykių plėtra yra naudinga ir Lietuvai. Tikimasi, jog Moldovos valdžios vykdomi įsipareigojimai prisidės prie šalies modernizavimo ir reikalingų vidaus reformų. 

 

 

Projekto metu įgyvendintos šešios misijos, įtraukusios geležinkelių, kelių ir laivybos transporto saugos tematikas. Jų metu pasidalinta Lietuvos transporto struktūrų patirtimi, išmoktomis pamokomis, procesais, susijusiais su įsipareigojimų Europos Sąjungai vykdymu. Aptarti pagrindiniai Moldovos transporto sektoriaus iššūkiai ir pagrindinės problemos.

Uždarymo renginyje pristatytos oficialios Lietuvos ekspertų rekomendacijos Moldovai ir preliminarūs siūlymai projekto metu aptartoms temoms. Projekto vadovas Justas Rašomavičius apibendrinant rezultatus taip pat pasidžiaugė pasiekimais ir darbais, kurie buvo įgyvendinti atsižvelgiant į rekomendacijas pateiktas pirmojo projekto metu.

Jūrų transporto sektoriuje galima pastebėti Moldovos institucijų padarytą pažangą. Atsižvelgiant į praėjusio projekto  rekomendacijas, Moldovos jūrų transporto atstovai yra pateikę prašymą prisijungti prie Juodosios jūros regiono memorandumo. Dalis rekomendacijų svarbios tęsiant jau anksčiau pradėtus darbus: pasiūlyti metodai susiję su galimybe taikyti laivų saugos patikrinimo galimybėmis, siekiant užtikrinti, jog prieš leidžiant registruoti laivus su Moldovos nacionaline vėliava, jie iš tikrųjų atitinka keliamus saugos reikalavimus. Rekomendacijose pabrėžti akcentai užtikrinti Jūrų transporto saugos sektoriuje dirbančių ekspertų kompetencijas galimai pasinaudojant Tarptautinės jūrų organizacijos ir Europos jūrų saugumo agentūros mokymų galimybėmis. Taip pat pasiūlyta apsvarstyti galimybę bendradarbiauti su Lietuvos aukštąją jūreivystės mokykla, kurioje savo įgūdžius galėtų tobulinti Moldovos jūrininkai.

Kelių transporto sektoriui rekomendacijos pateiktos trims skirtingoms sritims: EMTK licencijų ir transportavimo leidimo išdavimo tvarkai, transporto priemonių tipo patvirtinimo sistemai bei vairuotojų kompetencijų patikrinimo ir 95 kodo pažymėjimų išdavimo procedūroms. Pagrindinis dėmesys skirtas dabartinių procesų ir tvarkos efektyvinimui, kas galėtų būti pasiekta pakeičiant dabartinį teisinį reguliavimą Moldovoje.

Geležinkelių transporto saugos misijų metu buvo pristatyti Lietuvos saugos valdymo sistemos principai ir būtent tokios sistemos įgyvendinimas buvo viena iš pagrindinių rekomendacijų Moldovos geležinkelių transporto sektoriaus atstovams. Taip pat pateiktas siūlymas įsteigti nacionalinę geležinkelių tyrimų instituciją, kuri tirtų rimtus pažeidimus ar katastrofas šalyje.

Moldovos energetikos ir infrastruktūros ministerijos transporto departamento vadovė Elena Cacicovschii padėkojo Lietuvos ekspertams už darbą ir dalyvavimą misijose. „Esame dėkingi LTSA ekspertams ne tik už profesionalumą ir suteiktas žinias, pasidalintą patirtį, tačiau ir už užmegztą glaudų ryšį tarp mūsų valstybių, kurio pagalba nuolat galime tobulėti ir judėti į priekį“.

LTSA administruojamas projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“ buvo vykdomas kartu su Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministerija. Projektas finansuojamas iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų bei LTSA dalinio indėlio.

 


 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09