BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Moldovos geležinkelų transporto ekspertai viešėjo Lietuvoje

2018 m. rugsėjo mėnesio 10-11 dienomis Lietuvoje viešėjo Moldovos transporto institucijų atstovai taip pratęsiant vykdomą „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“ projektą. Šeštosios misijos metu Lietuvos transporto saugos administracijos ekspertai pristatė pagrindines geležinkelių transporto struktūras bei funkcijas šalyje.

Pirmąją vizito dieną Moldovos ekspertai lankėsi administracijos patalpose, kur jiems buvo tiek teoriškai, tiek praktiškai pristatomos pagrindinės procedūros, susijusios su geležinkelių transportu – paslaugų teikimo, licencijavimo bei sertifikavimo procedūras. Svečiams taip pat pristatyta ir LTSA organizacijos veikla ir struktūros. Antroje dienos pusėje vizitas persikėlė į Vilniaus lokomotyvų remonto depą, kur Moldovos specialistai galėjo gyvai pamatyti, kaip yra remotorizuojami ir modernizuojami riedmenys.

Sekančią dieną svečiai iš Moldovos kartu su LTSA atstovais lankėsi Lietuvos geležinkeliuose, kur pristatytos infrastruktūros rinkliavos ir priežiūros procedūros. Pasidalinta patirtimi, kaip buvo keičiamos atitinkamos LG institucijos, siekiant atitikti Europos Sąjungos pateiktas rekomendacijas bei reikalavimus. Vėliau Moldovos ekspertai patys galėjo diskutuoti kartu su LG bei LTSA atstovais jiems rūpimais klausimais. Prieš užbaigiant vizitą, moldavai apsilankė eismo valdymo centre, kur peržvelgti geležinkelių tvarkaraščiai Lietuvoje, turimi pajėgumai, tvarkaraščių sudarymo tvarka.

Tai buvo paskutinis Moldovos ekspertų vizitas Lietuvoje projekto „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“ rėmuose. Tikimasi, kad LTSA atstovų patirtis ne tik teoriškai, tačiau ir praktiškai prisidės prie sėkmingos transporto sistemos plėtros Moldovoje. Kitą savaitę planuojamas ir paskutinis, baigiamasis projekto vizitas.

Projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“ finansuojamas iš Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendrdarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

   

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09