BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Moldovos transporto sektoriaus ekspertai viešėjo Lietuvoje

2018 m. gegužės 29-31 d. toliau tęsėsi bendras Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministerijos bei Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) vykdomas projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“.

Projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“ finansuojamas iš Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendrdarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

Šįsyk Moldovos transporto sektoriaus ekspertai viešėjo Lietuvoje, kur buvo supažindinami su pagrindinėmis LTSA veiklos užduotimis bei procesais. Trijų dienų vizito pagrindinė tema buvo kelių transporto priežiūra bei kontrolė.

Pirmąją misijos dieną Moldovos atstovai kartu su LTSA inspektoriais dalyvavo patikrinimuose Vievyje. Svečiai patys savo akimis galėjo pamatyti, kaip yra atliekami inspektavimai keliuose, ir pasisemti praktinių žinių, kurios vėliau būtų vertingos atliekant panašias procedūras Moldovoje.

Vėliau vizito dalyviams pristatyta ūkio subjektų, susijusių su kelių transportu, stebėsenos ir informavimo sistema Vektra. Pabrėžta tikslingo ir efektyvaus duomenų kaupimo svarba siekiant užtikrinti sklandžią su kelių transportu susijusių subjektų valstybinę priežiūrą. Moldovos transporto ekspertai taip pat turėjo galimybę apsikeisti patirtimi susijusia su tachografais, jų priežiūra, tachografų kortelių išdavimu.

Antrąją vizito dieną dėmesys buvo skiriamas maršrutų planavimui, jų organizavimui bei reguliavimui Lietuvoje. Transporto veiklos reguliavimo skyriaus atstovai kolegoms iš Moldovos pristatė viešąją transporto kelionių duomenų informacinę sistemą „Vintra“, jos svarbą planuojant maršrutus Lietuvos teritorijoje. Moldovos transporto ekspertams buvo demonstruojamas GPS panaudojimas organizuojant maršrutus, taip pat aplankyta atnaujinta Kauno autobusų stotis.

Paskutinę misijos dieną didesnis dėmesys skirtas elektroninių paslaugų integracijai LTSA veikloje, pristatyta informacinė sistema Keltra. Svečiai iš Moldovos turėjo galimybę aplankyti „ALTAS komercinis transportas“ patalpas, kur gaminami mažieji autobusai, kurie vėliau eksploatuojami į kitas Europos valstybes.

Vizitas užbaigtas diskusija dėl tolimesnių projekto veiklų. Tikimasi, jog Moldovos transporto ekspertams pavyks efektyviai pritaikyti įgytas teorines bei praktines žinias, susijusias su kelių transporto veiklų priežiūra, jų vykdymu.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09