BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pirmoji projekto „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje (II dalis)“ misija laivybos temomis

2019 m. gegužės 27-29 dienomis Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) Jūrų departamento ekspertai viešėjo Moldovoje, kur įvyko pirmoji projekto „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“ (II dalis) misija skirta sustiprinti Moldovos laivybos sektoriaus kompetencijas. 

 

Pirmąją vizito dieną LTSA atstovai pristatė pagrindinius Tarptautinio saugaus valdymo (ISM) kodekso įgyvendinimo principus Lietuvoje, Tarptautinės jūrų organizacijos Gaires jūrų administracijoms dėl šio kodekso įgyvendinimo. Europos teisės aktų reikalavimus, ISM įgyvendinimo procedūras ir praktinius pavyzdžius ekspertai aptarė ir kitomis vizito dienomis.

Ši ir kitos vizito metu pristatytos ir nagrinėtos temos yra ypač aktualios naujai įsteigtai Moldovos Laivybos agentūrai, kuri ir bus atsakinga už tarptautinių įsipareigojimų ir rekomendacijų laivybos srityje įgyvendinimą šalyje. Pagrindinius savo veiklos principus, struktūrinius pokyčius, dabartiniu iššūkius ir ateities planus kolegoms iš Lietuvos pristatė Moldovos transporto sektoriaus ekspertai.

Misijos metu taip pat pristatyta užsienio valstybių jūrininkų dokumentų pripažinimo tvarka Lietuvoje. Apžvelgtas teisinis reglamentavimas pagal 1978 m. Tarptautinę konvenciją dėl jūrininkų rengimo, atestavimo ir budėjimo normatyvų, taip pat Europinės teisės reikalavimai bei praktinis jų įgyvendinimas Lietuvoje.

Trečiąją vizito dieną pagrindinis dėmesys skirtas Tarptautinės jūrų organizacijos privalomajam auditui, kuris Moldovoje bus vykdomas 2020 metais. LTSA laivybos ekspertai pasidalino savanoriškojo audito Lietuvoje patirtimi, pagrindinėmis užduotimis jam pasiruošiant bei audito vykdymo principais. Sėkmingi audito rezultatai turėtų pozityvų postūmį visam laivybos sektoriui Moldovoje. Taip pat aptartos temos, susijusios su 2006 m. Tarptautinės darbo organizacijos konvencijos dėl darbo jūrų laivyboje ratifikavimu, šio konvencijos reikalavimų, nuorodų ir standartų įgyvendinimu. Pasidalinta Lietuvos patirtimi įgyvendinant su vėliavos valstybės įsipareigojimais susijusius reikalavimus.

LTSA administruojamas projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“, kuris tęsis iki š. m. spalio 1 d., vykdomas kartu su Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministerija. Projektas finansuojamas iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų bei LTSA dalinio indėlio.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09