BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pirmoji veikla Armėnijos vystomojo bendradarbiavimo projekte ir pagrindai tolimesniam projekto vykdymui

Rugpjūčio 13 dieną įgyvendinta pirmoji Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) vykdomo vystomojo bendradarbiavimo projekto “Saugi transporto sistema Armėnijoje” misija. Atsižvelgiant į vis dar besitęsiančią pandemijos situaciją, susitikimas buvo suorganizuotas nuotoliniu būdu. Pirmoji misija buvo skirta išanalizuoti dabartinę situaciją ir kylančius iššūkius Armėnijos transporto sistemoje bei išsigryninti pagrindines ekspertines temas, su kuriomis bus dirbama.

Pagrindinė problema, pristatyta Armėnijos atstovų - techninės apžiūros procedūros ir struktūra. Pasak kolegų, čia reikalingi reikšmingi pokyčiai. Diskusijų metu atkreiptas dėmesys į tai, jog dabartiniame kontekste šioje srityje yra didelė korupcijos bei klaidų rizika. Sutarta, jog pasitelkiant Lietuvos patirtį būtų galima išspręsti šias problemas ir užtikrinti atitinkamus kontrolės mechanizmus.  

Su šia tema susieta ir automobilių transporto kontrolė keliuose, kuriai šiuo metu Armėnijoje taip pat trūksta kokybės užtikrinimo. Aptarta galimybė į tolimesnes projekto veiklas, susijusias su šia tema įtraukti ir atstovus iš kitų atsakingų Armėnijos institucijų.

Susitikimo metu taip pat išskirtos profesionalių vairuotojų bei ADR specialistų rengimo temos, kurioms Armėnijos atstovai norėtų skirti daugiau dėmesio. Pastebėta, jog dabartinės procedūros ir tvarka Lietuvoje šiame kontekste puikiai tinka kaip praktinis gerosios praktikos pavyzdys Armėnijos transporto sistemai.

Taip pat tolimesnės projekto veiklos skirs dėmesį keleivinių maršrutų autobusais organizavimui bei priežiūrai, teisinės tvarkos parengimui reguliuojant bei išduodant licencijas vežėjų veiklai.

Misijoje dalyvavę Armėnijos teritorinės administracijos ir infrastruktūros ministerijos atstovai Arman Karapetyan bei Ruzanna Ayvazyan pabrėžė susitikimo naudą ir išreiškė lūkesčius, jog pasiekti rezultatai ir išvados pasitarnaus kaip gairės, kurios užtikrins efektyvų tolimesnį projekto vykdymą.

Sutarta, kad pagal galimybes kita Lietuvos ekspertų misija bus organizuojama Jerevane.

Projektas „Saugi transporto sistema Armėnijoje“ yra finansuojamas Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo programos lėšomis.

 

                                                                                             

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09