BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Švedijos patirtis Lietuvai

2018 m. birželio 11–15 d. Lietuvos transporto saugos administracijos (toliau – LTSA) Hidrografijos ir laisvų eismo stebėsenos skyriaus darbuotojai Emilis Tertelis ir Asta Lučkienė lankėsi Švedijos jūrų administracijoje ir pasinaudodami Europos Komisijos finansuojamu „TAIEX REGIO Peer2Peer“ projektu sėmėsi patirties iš kolegų Švedijoje.

     Vizito metu buvo susipažinta su Švedijos jūrų administracijos Hidrografijos tarnybos skyriaus struktūra ir pagrindinėmis veiklomis, duomenų šaltinių, hidrografinių duomenų, produktų koordinavimo skyrių darbo ypatumais.

     Taip pat buvo pristatyta pagrindinė programinė įranga, kuri naudojama renkant gylių matavimo duomenis, metodai, kurie padeda apdoroti visus surinktus duomenis. Švedijos atstovai pademonstravo, kaip kaupiami ir naudojami duomenys, kaip vyksta bendradarbiavimas tarp skirtingų skyrių. Buvo pademonstruota, kaip redaguojami surinkti duomenys, naudojant QPS Fledermaus programinę įrangą. Duomenų šaltinių skyriuje darbuotojai analizuoja ir dirba su skirtingo tipo duomenimis: pamatuotais duomenimis, nacionaline kranto linija ar nuskendusiais objektais. Taigi dalyviai buvo supažindinti su pagrindiniais gylių duomenų tvarkymo principais.

     Jevlėje buvo aprodytas specialus gylių matavimo laivas „Jacob Hägg“, supažindinta su pagrindiniais laivo duomenimis, įgula ir jos darbotvarke. LTSA darbuotojai pamatė, kaip Švedijoje atliekami gylių matavimai ir kaip vėliau dirbama su surinkta medžiaga (duomenys skirstomi į atskirus rajonus, tai padeda efektyviau ir patogiau tvarkyti surinktus duomenis).

     Vizito metu taip pat skirtas dėmesys jūrlapių sudarymo tvarkai: švedų hidrografai pademonstravo, kaip veikia jūrlapių sudarymo programos, pristatė jūrlapių (popierinių ir elektroninių) atnaujinimo tvarką ir gylių duomenų bazių atnaujino principus. Už jūrlapių spausdinimą yra atsakingas atskiras padalinys, kuris kasmet atspausdina apie 4000 mažųjų laivų jūrlapių katalogų per metus. Švedijos jūrų administracijos atstovai pristatė savo vykdomus projektus, Baltijos jūros jūrlapių vertikalios atskaitos sistemą, demonstraciją apie FAMOS projekto ateitį ir pagrindinius jo prioritetus, principus.

     Per penkių dienų vizitą Hidrografijos ir laivų eismo stebėsenos skyriaus darbuotojams buvo suteikta galimybė pasisemti tiek praktinių, tiek teorinių žinių, susijusių su jų darbu. Europos Komisija, remdama „TAIEX REGIO Peer2Peer“ projektą, siekia užtikrinti efektyvų ir tikslingą finansinių fondų paramos panaudojimą, suteikiant institucijoms platformą perimti gerąją praktiką iš kitų valstybių.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09