BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tarptautinės ir ES jūrų teisės žinios gilintos pasitelkiant Europos jūrų saugos agentūros ekspertus

            

2019 m. gegužės 14–16 d. Vilniuje, Lietuvos transporto saugos administracijoje (LTSA), vyko Europos jūrų saugumo agentūros (EMSA) organizuojami mokymai tarptautinės ir Europos Sąjungos jūrų teisės temomis. Mokymuose dalyvavo ne tik LTSA specialistai, bet ir atstovai iš Susisiekimo ministerijos.

Mokymai buvo suorganizuoti LTSA iniciatyva, siekiant suteikti reikalingus pagrindus LTSA darbuotojams bei pagilinti esamas specialistų žinias.

Pirmąją mokymų dieną daug dėmesio buvo skirta pagrindinėms Europos Sąjungos institucijoms bei sprendimų priėmimo procesams. Trumpai pristatyta pačios EMSA struktūra, veiklos sritys bei pagrindiniai darbo principai, peržvelgti pagrindiniai dokumentai, susiję su Vėliavos valstybės reikalavimais, jų laikymusi. Lietuvos ekspertai turėjo progą pasidalinti savo patirtimi bei įžvalgomis. Aptartos temos bei dokumentai, reglamentuojantys pagrindines laivų inspektavimo procedūras, įgaliotų laivų klasifikavimo bendrovių veikimo, avarijų tyrimų principus.

Savo žinias specialistai galėjo pasitikrinti atlikdami specialiai paruoštus testus bei spręsdami uždavinius, kurie gerai atspindėjo praktines situacijas.

Antrąją mokymų dieną buvo pristatomi pagrindiniai dokumentai, reglamentuojantys aplinkosaugos, laivų eismo stebėsenos bei laivavedžių mokymo veiklos sritis. Mokymų dalyviai susipažino su esminiais reglamentavimo principais, probleminėmis sritimis bei jų sprendimais. LTSA ir Susisiekimo ministerijos specialistai diskusijų metu iškėlė aktualiausius klausimus, su kuriais susiduriama kasdienėje veikloje. EMSA atstovai pasidalino tiek EMSA praktika ir patirtimi, tiek kitų ES jūrinių administracijų pavyzdžiais.

Paskutinę mokymų dieną dalyviai nagrinėjo Tarptautinės darbo organizacijos Jūrų darbo konvenciją bei su ja susijusius Europos Sąjungos reglamentus bei direktyvas. Taip pat išsamiai nagrinėta Uosto valstybės atliekama kontrolė, laivų saugumo, laivybos veiklas vykdančių įmonių vertinimo kriterijai bei procedūros. Dalyviai po kiekvienos aptartos temos mokymų metu savo žinias galėjo pasitikrinti išsamiuose EMSA klausimynuose. Taip pat pristatytos internetinės mokymosi priemonės, kuriomis bus pasidalinta su laivybos specialistais LTSA pagal jiems aktualias temas.

Dalyviai teigiamai įvertino mokymų kokybę bei pasidžiaugė galimybe tiek prisiminti bei pagilinti turimas žinias, tiek išmokti naujų aspektų, susijusių su jūrų teisės temomis.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09