BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tęsiamas sėkmingas bendradarbiavimas su Moldovos transporto ekspertais projekto “Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje” (II dalis) veiklose

2019 m. rugsėjo 10-12 dienomis Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) Jūrų departamento atstovai lankėsi Moldovoje, kur kartu su Moldovos Jūrų agentūros atstovais tęsė projekto „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“ (II dalis) veiklas. Tai buvo jau penktoji projekto misija. Šįkart ji skirta laivybos temoms, jūrininkų sertifikatų išdavimų procedūroms, Tarptautinės Jūrų organizacijos (TJO) auditų schemoms, laivų inspektavimų praktikai ir kt.

Antrąjį kartą šiais metais Moldovoje lankęsi LTSA ekspertai vizitą pradėjo toliau gilindamiesi į naujai įsikūrusios Moldovos Jūrų agentūros veiklas, kylančius iššūkius. Nemažai dėmesio skirta STCW sertifikatų išdavimų procedūroms ir jų pripažinimui tarp atskirų jūrinių valstybių. Šiomis temomis pasidalinta įprasta Lietuvos praktika.

Projekto atidarymo misijos metu gegužės mėnesį Moldovos laivybos ekspertams pristatyta informacija ir struktūros susijusios su TJO privalomuoju auditu. Šįsyk dar kartą buvo grįžta prie esminių iš šios temos kylančių klausimų. Padėti pagrindai siekiant geriau pasiruošti artėjančiam auditui Moldovoje. Antrąją vizito dieną taip pat buvo pasidalinta pagrindinėmis procedūromis bei patirtimi susijusia su laivų inspektavimu, jų saugumo užtikrinimu.

Trečiąją misijos dieną LTSA ekspertai pristatė Lietuvoje taikomas pramoginių laivų registravimo ir jų techninių apžiūrų praktikas. Išnagrinėti pagrindiniai procesai, leidžiantys tinkamai klasifikuoti pramoginius laivus, reikalavimai periodinių ir pirminių patikrinimų metu.

LTSA administruojamas projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“, kuris tęsis iki š. m. spalio 1 d., vykdomas kartu su Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministerija. Projektas finansuojamas iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų bei LTSA dalinio indėlio.

 

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09