BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tęsiasi projektas “Saugi transporto Sistema Armėnijoje”

Spalio 5–6 dienomis Armėnijos sostinėje Jerevane vyko Lietuvos kelių transporto paslaugų ekspertinė misija, kuri yra Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) vykdomo vystomojo bendradarbiavimo projekto „Saugi transporto sistema Armėnijoje“ tęsinys. 

Šios ekspertinės misijos metu įvyko ir aukščiausiojo lygio Armėnijos ir Lietuvos atstovų susitikimas – spalio 6 d. Lietuvos ambasadorė I. Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos teritorinės administracijos ir infrastruktūros viceministru A. Simonyan. Susitikime dalyvavo ir LTSA Paslaugų departamento direktorius Stanislovas Lingys, ambasados atstovas E. Galvanauskas, Armėnijos ministerijos ekspertai.     

Pagrindiniai ekspertinės misijos tikslai: pasidalyti su Armėnija transporto paslaugų teikimo patirtimi, teisinio reguliavimo principais ir toliau bendradarbiauti siekiant prisidėti prie Armėnijos siekio įgyvendinti Rytų partnerystės susitarimo įsipareigojimus, susijusius su kelių transporto sistemos plėtra šalyje.

LTSA Paslaugų departamento direktorius Stanislovas Lingys susitikime su Armėnijos teritorinės administracijos ir infrastruktūros ministerijos atstovais aptarė pagrindines temas: profesionalių vairuotojų rengimas, egzaminavimo procedūros, ADR specialistų rengimas ir egzaminavimo tvarka; komercinių transporto operatorių licencijavimas, nelegalaus keleivių transportavimo problema. Diskutuota apie kelių transporto teisinį reguliavimą, taisykles ir reikalavimus, keliamus Lietuvos vežėjams, vežėjų kontrolės užtikrinimo tvarką.            

 Buvo išskirti esminiai principai bei iššūkiai, kurie galėtų būti aktualūs Armėnijos transporto sektoriui.

Armėnijos teritorinės administracijos ir infrastruktūros viceministras A. Simonyan padėkojo Lietuvos ekspertui Stasiui  Lingiui už vizitą ir suteiktą ekspertinę pagalbą, ypač tokiu sunkiu Armėnijai laiku, kai grėsmę kelia ne tik COVID-19 virusas, bet ir prasidėjęs karas.

Pasak A. Simonyan, susitikimų metu pristatyta medžiaga ne tik suteikė postūmį konstruktyviai diskusijai, bet ir joje buvo pateikta nemažai praktinių pavyzdžių, kurie aktualūs kuriant saugią transporto sistemą Armėnijoje.

„Džiugu, kad pavyko užmegzti kontaktą su Armėnijos kolegomis. Darbiniai susitikimai vyko sklandžiai. Viliamės, kad ir toliau dalysimės žiniomis ir Lietuvos patirtimi abiem šalims aktualia kelių transporto paslaugų teikimo, saugumo transporto sistemoje tema“, – sakė LTSA Paslaugų departamento direktorius Stasys Lingys.

Visi projekto partneriai pabrėžė, jog ir toliau bus skatinamas valstybių bendradarbiavimas, dalijantis su Armėnija jai svarbiais kelių transporto paslaugų teikimo klausimais, ir perteikiant Lietuvos praktinę Europos Sąjungos direktyvų efektyvaus bei tikslingo taikymo patirtį.

Projektas „Saugi transporto sistema Armėnijoje“ yra finansuojamas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo programos lėšomis. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09