BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vilniuje lankėsi Kosovo infrastruktūros ir transporto ministerijos atstovai

Spalio 17-18 dienomis Vilniuje apsilankė Kosovo infrastruktūros ir transporto ministerijos atstovai. Idėja suorganizuoti vizitą gimė po to, kai šių metų pradžioje Lietuvos transporto saugos administracijos ekspertai Kosove dalyvavo TAIEX (Techninės pagalbos ir informacijos mainų programos) misijoje. Su šalies atstovais pasidalinta patirtis ir informacija, susijusi su Lietuvoje taikoma automobilių tipo patvirtinimo ir su tuo susijusių procedūrų praktika, sudomino Balkanų šalies ekspertus, todėl apsikeitimas žiniomis pratęstas vizitu Vilniuje.

Pažintinio vizito metu teikti praktiniai patarimai ir rekomendacijos, paremtos geriausia Lietuvos patirtimi įgyvendinant ES acquis (bendrųjų teisių ir įsipareigojimų, kurie yra privalomi visoms ES valstybėms narėms, visuma) dėl kelių saugumo, transporto priemonių techninės kontrolės ir kitų klausimų. Buvo aptartas LTSA vaidmuo, susijęs su homologizacijos (transporto priemonių patikra, kurios metu nustatoma, ar ji atitinka keliamus reikalavimus) procedūromis. LTSA specialistai pristatė transporto priemonių tipų patvirtinimo išdavimo ir patikros kontrolės procedūras.

Svečiai iš Kosovo taip pat apsilankė periodinės techninės apžiūros centre Lentvaryje, kur susipažinta su techninės apžiūros procesais bei transporto priemonių ekspertizės procedūromis. Delegacija taip pat lankėsi „Regitroje“, kur iš arčiau pristatytos registravimo procedūros bei transporto priemonių patikrinimai prieš registraciją. Viešintys kolegos kartu dalyvavo Vievyje vykusiame kontrolės kelyje stebėjime, kur pagrindinis dėmesys akcentuotas į automobilių techninės būklės patikrinimą. Trumpos demonstracijos metu Garliavoje Kosovo atstovai apsilankė „Rimo“ gamykloje, kur buvo apžiūrima priekabų gamybos procedūra.

Tikimasi, jog vizito metu įgytos ekspertinės ir praktinės žinios kolegoms iš Kosovo padės efektyvini šalies transporto sistemą. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09