BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vizitas Danijoje užbaigė LTSA inicijuotą Šiaurės-Baltijos šalių mobilumo programos projektą kelių transporto temomis

2019 m. rugpjūčio 21–23 d. įvyko antrasis Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA)  projekto „Kelių transporto paslaugų ir kontrolės stiprinimas pagal Šiaurės šalių patirtį“ vizitas, iš dalies finansuojamas Šiaurės-Baltijos šalių mobilumo ir tinklaveikos programos.

Keturi LTSA ekspertai lankėsi Danijoje, Ribės ir Kopenhagos miestuose, kur turėjo galimybę susipažinti su šios šalies kelių transporto kontrolės institucijų veikla, pagrindinėmis funkcijomis, procedūromis bei bendra transporto saugos vizija Danijoje.

Pirmąją vizito dieną kolegas pasitiko Danijos kelių saugos agentūros atstovai Ribėje. Pristatyti pagrindiniai institucijos padaliniai bei veiklos principai, o vėliau pereita prie specifinių klausimų, susijusių su transporto saugos užtikrinimo procedūromis. Vairuotojų darbo ir poilsio režimo tvarkos užtikrinimas, ADR krovinių gabenimo taisyklės, alkoholio matuoklių montavimas automobiliuose ir kitos temos buvo aptartos su Danijos kelių transporto saugos ekspertais. Svečiai iš LTSA pasidalino lietuviška patirtimi šiais klausimais, įvertino galimybes tobulinti esamą situaciją ir esminius valstybių skirtumus.

Antroji vizito diena buvo skirta transporto priemonių inspektavimui keliuose. Visą pusdienį danai demonstravo tikrinimų procedūras, dalinosi patarimais atpažįstant pažeidimus, aptartos tachografų manipuliacijų, ADR krovinių tvirtinimo temos, pažeidimų pobūdis ir galimi būdai juos efektyviai spręsti.

Paskutinę vizito dieną lankytasi Danijos kelių direkcijoje. Čia LTSA atstovai turėjo galimybę pamatyti, kaip tiriami kelių eismo įvykiai, kaupiama pagrindinė su kelių transportu susijusi informacija ir duomenys. Kolegos Kopenhagoje taip pat pristatė dviračių sistemos plėtrą bei dviratininkų saugumo užtikrinimo šalyje būdus.

Šiaurės-Baltijos šalių mobilumo ir tinklaveikos programa suteikia progą viešojo sektoriaus organizacijoms Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje pasisemti patirties norimomis temomis iš giminingų institucijų Šiaurės šalyse. Vizitas Danijoje buvo antroji LTSA projekto dalis: pirmasis vizitas dar vasarį organizuotas Suomijoje, Helsinkyje, kur pagrindinis dėmesys buvo skirtas transporto paslaugų teikimo temoms.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09