BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vizitas Moldovoje geležinkelių transporto temomis

2018 m. rugpjūčio mėnesio 28-29 dienomis vyko penktasis projekto „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“ etapas, kuriame dalyvauja Lietuvos transporto saugos administracija bei Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministerija. Šio vizito Moldovoje metu buvo dalijamasi patirtimi geležinkelių transporto temomis.

Susitikimai vyko Moldovos geležinkeliuose CFM, kurie atsakingi už keleivių, krovinių transportavimą, infrastruktūros priežiūrą šalyje.

Pirmąją misijos dieną buvo kalbama apie ES teisės aktų, reguliuojančių geležinkelio transportą, sistemą. Europos Sąjungos Asociacijos susitarime su Moldova buvo nurodyti reikalavimai bei sąlygos, kurias šalis turės įgyvendinti. LTSA specialistai susipažino su Moldovai iškeltomis užduotimis, o kartu ir pasidalino Lietuvos patirtimi įgyvendinant minėtus ES teisės aktus.

Didelis dėmesys skirtas ir Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto kodeksui. Šiuo metu Moldova pati rengia dokumentus, kurie oficialiai reguliuotų geležinkelių transportą, funkcijas bei prioritetus šalyje, todėl Lietuvos pavyzdys gali būti svarbus atspirties taškas kolegoms iš Moldovos.

Diskusijų metu skirtas didelis dėmesys CFM  reformai, kurios planavimo darbai šiuo metu yra svarbus Moldovos specialistų prioritetas. Lietuvos atstovai pateikė tris galimus reformos būdus, aptariant pagrindinius jų privalumus ir trūkumus. Remiantis AB „Lietuvos geležinkeliai“ patirtimi, pasidalinta praktiniais patarimais planuojant reformos strategiją.

Pirmosios dienos diskusijas užbaigė LTSA ekspertų patarimai kalbant apie rinkliavas už naudojimąsi viešąja geležinkelių infrastruktūra. Pristatyti praktiniai pavyzdžiai, turimi įmokų tarifai, rinkliavų sudėtis ir dinamika.

Kitą vizito dieną buvo aptariami Europos Sąjungos reikalavimai geležinkelių transporto reguliavimo institucijoms. Nagrinėta kaip teoriškai turėtų veikti darni bei efektyvi geležinkelių sistema šalyje, kokios yra būtinos institucijos bei jų atsakomybės. LTSA ekspertai pasidalino savo patirtimi, pristatant, kaip Lietuvoje veikia bei bendradarbiauja nacionalinės saugos bei rinkos reguliavimo institucijos.

Užbaigiant penktąją misiją aptarti kiti klausimai, susiję su geležinkelių infrastruktūra bei priežiūra, kurie bus aptariami tolimesniuose projekto etapuose.

Projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“ finansuojamas iš Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendrdarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09