BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vizitas Moldovoje maršrutų planavimo ir laivybos temomis

 

2018 m. gegužės mėnesį prasidėjęs Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministerijos bei Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje jau spėjo įsibėgėti. 

Projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“ finansuojamas iš Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendrdarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

2018 m. birželio 5-7 d. LTSA atstovai keliavo į Moldovą, kur turėjo galimybę susipažinti su Moldovos transporto sektoriaus aktualijomis. Vizito metu išskirtinis dėmesys buvo skirtas jūrų transportui bei maršrutų planavimui Moldovoje. Lietuvos delegacija sudaryta iš Jūrų departamento bei Transporto veiklos reguliavimo skyriaus specialistų ne tik galėjo iš arti pamatyti Moldovos ekspertų darbo ypatumus, tačiau taip pat pasidalino savo patirtimi bei patarimais.

Vizito jūrų transporto temomis metu buvo pristatytos LTSA funkcijos, pagrindiniai tikslai bei uždaviniai Lietuvoje. Moldovos specialistams papasakota kaip vykdoma uosto kontrolė, kaip vyksta laivų, pažymėtų nacionaline vėliava, patikrinimai. Lygiai taip pat savo patirtimi dalinosi ir Moldovos atstovai, kurie kartu ir praktiškai pademonstravo, kaip vykdoma uosto kontrolė, kokia yra įprasta inspektorių veikla tikrinant vietinius laivus.

Vizito metu taip pat pristatyta Tarptautinės darbo organizacijos konvencija laivybos sektoriuje, pasidalinta patirtimi įgyvendinant joje numatytus įsipareigojimus. Trečiąją misijos dieną LTSA delegacija aplankė didžiausią Moldovoje -  Giurgiulești uostą.

Tuo pat metu vyko Lietuvos bei Moldovos ekspertai apsikeitė patirtimi susijusia su keleivinių maršrutų planavimu bei priežiūra. LTSA atstovai papasakojo apie pagrindines procedūras bei maršrutų rengimo Lietuvoje specifiką. Detaliau pristatyti susitarimų su keleivinių maršrutų operatoriais principai.

Pateikta informacija tiek apie geležinkelių, tiek apie autobusų paslaugas bei maršrutus. Kalbėta tolygų pajėgumų paskirstymą, taip pat privataus sektoriaus įtraukimą vykdant atitinkamus maršrutus. Moldovos atstovai pristatė dabartinę geležinkelių sistemą šalyje, supažindino su pagrindiniais iššūkiais bei pasiekimais.

Aplankyta Kišiniovo autobusų stotis, kur buvo praktiškai susipažinta su maršrutų specifika, informavimo sistemomis.

Dviguba Lietuvos delegacijos misija ne tik leido LTSA ekspertams geriau suprasti Moldovos transporto sektoriaus aktualijas, problemas bei pasiekimus, tačiau kartu leido pasidalinti savo patirtimi bei patarimais su vietiniais ekspertais bei institucijomis.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09