BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vizito Austrijoje metu semtasi patirties viešojo transporto planavimo ir reguliavimo temomis

 

2019 m. kovo 25–27 d. Lietuvos transporto saugos administracijos (toliau – LTSA) Transporto veiklos reguliavimo skyriaus darbuotojai Virginijus Čiškauskas, Justas Jasevičius ir Jelena Zimuš lankėsi Rytų Austrijos regiono viešojo transporto institucijoje VOR (Verkehrsverbund Ost-Region), kuri yra atsakinga už visą šio regiono viešojo transporto sistemą.

Vizitas suorganizuotas naudojantis Europos Komisijos finansuojamu „TAIEX REGIO Peer2Peer” projektu, kurio kontekste Bendrijos narės turi progą pasikeisti patirtimi įvairiomis viešojo valdymo temomis. Šįsyk LTSA specialistai turėjo galimybę geriau pažinti Austrijos ir ypač Vienos regiono viešojo transporto sistemą, taikomus principus bei dabartines praktikas regione.

VOR atsakinga tik už Rytų Austrijos regioną, kurio teritorija yra tris kartus mažesnė nei Lietuvos, tačiau jame gyvena 3,7 mln. gyventojų. 73 proc. iš jų keliauja ne automobiliais, o viešuoju transportu, dviračiais ar kitomis transporto priemonėmis. Galima palyginti – Lietuvoje taip keliauja tik 10 proc. gyventojų. Per metus Rytų Austrijos regione pervežama milijardas keleivių.

Vizito metu išskirtinis dėmesys skirtas maršrutų planavimui, jų efektyvumo vertinimui, specialiosioms priemonėms, skirtoms nuolat suteikti būtiną informaciją keliaujantiems. Kolegos iš Austrijos pasidalijo savo patirtimi, pademonstravo savo pačių sukurtą elektroninę priemonę, kurią pasitelkus galima sekti geležinkelių, autobusų maršrutų tvarkaraščius ir tiesioginę maršruto eigą bei nusipirkti kelionės bilietą suplanuotam maršrutui.

LTSA atstovai taip pat turėjo progą susipažinti su regiono transporto infrastruktūra, organizuoti vizitai į Vienos autobusų stotį, centrinę Vienos geležinkelių stotį. Pavyzdinga transporto infrastruktūros sistema sutvarkyta taip, kad nekeltų didelio diskomforto šalia bėgių gyvenantiems gyventojams, o miestuose naudojami tylieji traukiniai nesukelia triukšmo.

Trijų dienų vizitas buvo puiki galimybė pasisemti idėjų iš Rytų Vienos regione taikomų sprendimų ir sukurtos viešojo transporto sistemos. LTSA specialistai turėjo progą tiek teoriškai, tiek praktiškai susipažinti su esama tvarka, statistika ir ateities planais Austrijoje.

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-09