BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Administracinio nusižengimo bylos

LR Administracinių nusižengimų kodekse (toliau – ANK) numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 (dvidešimt) kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje paduodamas per šį nutarimą priėmusią instituciją, kuri, jeigu nepraleistas skundo padavimo terminas, per 5 (penkias) darbo dienas gali visiškai ar iš dalies sutikti su skundu, panaikinti skundžiamą nutarimą ir priimti naują nutarimą išnagrinėtoje administracinio nusižengimo byloje. Nesutikdama su skundu dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, nutarimą priėmusi institucija per 5 (penkias) darbo dienas privalo skundą kartu su byla persiųsti atitinkamam apylinkės teismui.

Jei skundas paduotas praleidus 20 (dvidešimties) kalendorinių dienų terminą, asmuo skunde turi nurodyti ne tik apskundimo argumentus, tačiau privalo pateikti ir prašymą atnaujinti skundui paduoti praleistą terminą. Vadovaujantis LR ANK 622 str. 2 d. ir 623 str. nutarimą priėmusi institucija per 5 (penkias) darbo dienas nuo skundo gavimo persiunčia jį kartu su administracinio nusižengimo bylos medžiaga apylinkės teismui. Pagal LR ANK 623 str. tik teismui suteikta teisė skundą paduodančio asmens prašymu atnaujinti dėl svarbių priežasčių praleistą terminą skundui paduoti.

Skunde nepateikus prašymo atnaujinti skundui paduoti praleisto termino, nutarimą priėmusi institucija turi teisę nepriimti skundo ir asmeniui atsakyti, kad terminas yra praleistas, o nurodytame skunde nėra prašoma atnaujinti terminą.

Skundas teikiamas per https://epolicija.lt interneto svetainę (žiūrėti instrukciją)

Elektroniniu parašu pasirašytas skundas taip pat gali būti atsiųstas el. paštu: AN.bylos@ltsa.lrv.lt

Nutarimų administracinio nusižengimo byloje apskundimo pavyzdys

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-24