Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vežimas savo sąskaita

   Pagal 2009 m. spalio 21 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1072/2009 dėl bendrųjų patekimo į tarptautinio krovinių vežimo kelių transportu rinką taisyklių (OL 2009 L 300, p. 72), Bendrijos licencija vežti krovinius nereikalinga, kai laikomasi šių sąlygų:

     - vežamas krovinys yra įmonės nuosavybė arba yra tos įmonės parduotas, nupirktas, išnuomotas, išsinuomotas, pagamintas, išgautas, apdorotas ar pataisytas;

     - reiso tikslas yra krovinio vežimas savo reikmėms į įmonę ar iš jos arba jo judėjimas įmonėje arba už jos ribų;

     - krovinį vežančias motorines transporto priemones vairuoja pagal sutartinę prievolę įmonės įdarbintas ar jai suteiktas personalas;

     - krovinį vežančios transporto priemonės yra įmonės nuosavybė, įsigytos išsimokėtinai ar išsinuomotos, laikantis 2006 m. sausio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvoje 2006/1/EB dėl transporto priemonių, išnuomotų be vairuotojų, naudojimo kroviniams vežti keliais (OL 2006 L 33, p. 82) nustatytų sąlygų;

     - toks vežimas yra tik pagalbinė įmonės veikla.

     Toks vežimas laikomas krovinio vežimu savo sąskaita. Vežti krovinius savo sąskaita nereikalinga nei Bendrijos licencija vežti krovinius, nei licencija verstis krovinių vežimu vidaus maršrutais.

     Vežant krovinius savo sąskaita tarptautiniais maršrutais ne Europos Bendrijos teritorijoje reikia turėti dvišalius leidimus.

     Krovinių vežimą savo sąskaita reglamentuoja Lietuvos Respublikos kelių transporto kodekso 38 straipsnis, Krovinių vidaus vežimo kelių transportu taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos 1997 m. rugpjūčio 8 d. įsakymu Nr. 300 „Dėl Krovinių vidaus vežimo kelių transportu taisyklių patvirtinimo“, III skyrius ir Krovinių tarptautinių vežimų kelių transportu taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 1998 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. 497  „Dėl Krovinių tarptautinių vežimų kelių transportu taisyklių“, III skyrius.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-05